Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

Японський прем'єр наголошує, що відсутність мирного договору з Росією - це перешкода для розвитку стосунків.

Прем'єр-міністр Японії Таро Асо вважає Південні Курили "незаконно окупованими територіями". Про це він заявив у середу в ході дебатів у верхній палаті парламенту.

Прем'єр він виступив за побудову з Росією стосунків стратегічного партнерства, готовий сприяти інтеграції Росії в Азіатсько-тихоокеанський регіон, проте чекає роз'яснень позиції РФ з приводу вирішення проблеми Курильських островів.

Прем'єр на засіданні бюджетної комісії розповів депутатам, які питання він обговорював з главою російського уряду Володимиром Путіним, який відвідав Токіо минулого тижня. За його словами, сторони дійшли до висновку, що готові будувати стосунки як стратегічні партнери і спільно вирішувати в Азіатсько-тихоокеанському регіоні актуальні проблеми.

Таро Асо, зокрема, висловив намір активно взаємодіяти з Росією в організації саміту Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва у Владивостоці в 2012 році, на якому обговорюватимуться питання енергетики, енергозбереження, транспортні проблеми. За словами японського прем'єра, за важливу базу майбутньої співпраці він вважає нещодавно підписану двосторонню угоду з атомної енергетики.

Як зазначив Таро Асо, на переговорах сторони дійшли до висновку, що відсутність мирного договору між двома країнами - це перешкода для розвитку стосунків. Щоб прибрати її, потрібно остаточно вирішити питання про приналежність чотирьох північних островів. "Ми домовилися зробити це ще за життя нинішнього покоління на основі всіх наявних документів і домовленостей. Вирішено прискорити з цією метою пошук взаємоприйнятного рішення", - додав прем'єр.

Таро Асо підкреслив, що на майбутній зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим в рамках саміту G8 він сподівається почути роз'яснення з приводу підходу Росії до цього питання. "Чотири північні острови, - пояснив прем'єр, - ніколи не були іноземною територією, це одвічні японські землі. Більше 60 років вони знаходяться під незаконною окупацією, що викликає крайній жаль".

Нагадаємо, Курили - ланцюг вулканічних островів між російською Камчаткою і японським Хоккайдо. Російські фахівці вважають їх частиною Камчатського шельфу, японці ж упевнені, що вони розташовані на шельфі Хоккайдо. Токіо називає своїми одвічними північними територіями і прагне повернути острови Кунашир, Шикотан, Ітуруп і нежилі острови Хабомаї, що відійшли під контроль Москви в 1945 році після Другої світової війни.

Читайте також:

Японців навчатимуть дзюдо методами Путіна

Росія радить Японії відмовитись від мрій про ядерну зброю

Японія дізналася про те, що вона надасть Україні 5 млрд доларів, зі ЗМІ

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: