Японія вимагає від Росії не проводити військові навчання поблизу Курил

В МЗС Японії нагадали, що вони вважають Південні Курили територією, незаконно окупованою Росією.

МЗС Японії вимагає від Росії не проводити військові навчання "Схід-2010" в зоні Південних Курил. Японці вважають ці спірні землі своїми північними територіями і претендують на право володіння ними.

"Якщо район навчань поширюється і на острів Ітуруп, ми жодним чином не можемо прийняти (це) з урахуванням юридичної позиції Японії відносно північних чотирьох островів", - зазначив глава японського МЗС Кацуя Окада на прес-конференції в Токіо.

В Японії вважають Південні Курили незаконно окупованою територією. Під це визначення, на думку японської сторони, підпадають чотири острови: Хабомаї, Кунашир, Ітуруп і Шикотан. Глава російського МЗС Сергій Лавров назвав раніше подібне формулювання неприйнятним.

Нагадаємо, що масштабні навчання "Схід-2010" почалися 29 червня і продовжаться до 8 липня. У навчаннях задіяно до 20 тисяч військовослужбовців, до 70 літаків, до 2,5 тисяч одиниць озброєння, військової і спеціальної техніки, до 30 кораблів.

Начальник генштабу збройних сил РФ генерал армії Микола Макаров заявив, що навчання "Схід-2010" "не спрямовано проти якої-небудь конкретної країни або військово-політичного блоку".

Варто додати, що військові навчання російської армії викликають масу претензій у сусідів. Зокрема, з приводу навчань "Захід-2009" висловили протест європейські країни, а в першу чергу, Прибалтика. Польща і країни Балтії звернулися навіть до НАТО з проханням вплинути на Росію і змусити її провести навчання в іншому місці.

Читайте також:

У Росії відзначатимуть День Перемоги над Японією

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Новий прем'єр Японії вирішив укласти з Росією мир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: