Японія висловить протест уряду М'янми

Японія висловить протест і зажадає пояснень від влади М'янми через загибель японського громадянина.

Японія має намір виразити протест і зажадати пояснень від влади М'янми через загибель японського громадянина під час розгону демонстрацій протесту, заявив в четвер генеральний секретар кабінету міністрів Нобутака Матімура.

"Ми виразимо протест владі М'янми і зажадаємо докладних роз'яснень. Ми хочемо, щоб вони прийняли відповідні заходи для забезпечення безпеки наших громадян", - сказав він. Він відзначив, що позиція Токіо буде передана на високому рівні.

Раніше МЗС Японії підтвердив, що в М'янмі загинув 50-річний журналіст-фрілансер Кендзі Нагаї. Він збирав матеріал за договором з японським інформаційним агентством APF News. Як повідомив в четвер журналістам представник агентства, останній раз Нагаї виходив на зв'язок пополудні. Він збирався працювати над матеріалом про події на вулицях і знову зв'язатися з компанією увечері. Проте в зазначений час дзвінок від нього так і не пролунав.

У М'янму він приїхав у вівторок і повинен був провести там один тиждень. В середу агентство „Кіодо Цусін” повідомило, що їх співробітник, фотограф Кадзуя Ендо і його колега з бюро Бангкока газети "Тюніті" Кодзі Хірата в середу були вислані з М'янми за те, що вони вели зйомку розгону демонстрантів.

У Токіо перед посольством М'янми в четвер пройшла демонстрація протесту, учасники якої - близько 300 вихідців з цієї країни - вимагали негайно відпустити всіх затриманих і зупинити насильство. В четвер увечері посла М'янми в Токіо викликали до МЗС Японії, де офіційно висловили співчуття з приводу того, що відбувається і передали побажання зупинити застосування сили. Глибокий жаль у зв'язку з подіями в М'янме висловив в четвер і прем'єр-міністр Японії Ясуо Фукуда.

За офіційними даними, які оприлюднив у четвер японський уряд, у М'янмі знаходяться близько 615 громадян Японії і працюють представництва 74 японських компаній.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: