Японія визначила статус Курил як "незаконно захоплені Росією"

Уряд Японії сформулював статус чотирьох Південно-Курильських островів як "незаконно зайняті Російською Федерацією".

Японський уряд підтвердив формулювання про "незаконне захоплення" Курил.

У відповіді на депутатський запит уряд сформулював сучасний статус чотирьох Південно-Курильських островів як "незаконно зайняті Російською Федерацією".

Вперше формулювання про "незаконне захоплення" островів висловив 17 жовтня цього року міністр транспорту Японії Сейдзі Маехара. Ця репліка викликала неоднозначну реакцію серед депутатів японського парламенту. Голова парламентського комітету у міжнародних справах Мунео Судзукі направив відповідний запит в уряд.

Уряд Юкіо Хатоями підтвердив позицію Японії про те, що чотири острови, які майже до самого кінця Другої Світової війни належали Японії, були незадовго до кінця війни незаконно зайняті Радянською армією.

Одночасно з цим у відповіді на депутатський запит йдеться, що "якщо приналежність островів буде визначена, Японія готова гнучко розглядати питання про терміни, форму і умови (їх) передачі".

Територіальна суперечка між Росією і Японією триває вже багато років і досі не вирішена. Японія претендує на чотири Південно-Курильські острови - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордон 1855 року, за яким спірні нині острови були визнані японськими.

Принципова позиція Москви полягає в тому, що Курили увійшли до складу СРСР, правонаступницею якого стала Росія, за підсумками Другої світової війни.

Читайте також:

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Британська газета "подарувала" Японії один з Курильських островів

Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: