Японія вперше за 30 років реформувала список ієрогліфів

Міносвіти Японії видалило з системи кандзі п'ять ієрогліфів і додало 196 нових.

Міністерство освіти Японії вперше за 30 років змінило кількість ієрогліфів системи кандзі (Joyo Kanji): початковий список з 1945 символів позбувся п'яти елементів і отримав 196 нових.

У результаті перелік, який японські студенти вчать в середній школі, буде містити 2136 символів. Останній раз зміни до списку вносилися у 1981 році. Необхідність реформи міністерство обґрунтовує тим, що за минулий з того моменту час повсякденне життя сильно змінилося, і необхідні нові терміни для її опису.

Міністерство зайнялося відбором нових ієрогліфів в 2005 році, коли було зібрано близько 45 тисяч нових символів, що з'явилися в різних джерелах - книгах, інтернеті та ЗМІ. Редактурою списку займалося експертне співтовариство, а також інтернет-користувачі за допомогою коментарів.

Один з нових символів - "утсу" (utsu) - означає депресію і має в своєму накресленні 29 штрихів. Інший ієрогліф, віддалений зі списку, - "монме" (monme) - служив в Японії мірою ваги.

Термін "кандзі" буквально перекладається як "букви [династії] Хань" і позначає графічну систему символів, завезену до Японії з Китаю приблизно в V столітті нашої ери. Ієрогліфи прижилися в Японії, оскільки в той час країна не мала власної писемності. Пізніше система видозмінювалася з урахуванням місцевих соціо-культурних особливостей і розділилася на два види складової азбуки - хирагану і катакану.

Читайте також:

Необережні висловлювання відправили японського міністра у відставку

Уряд Японії відмовився від боротьби за всі Курильські острови

Мережа піцерій в Японії запропонувала роботу за 30 тис дол на годину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: