Японія вшановує 64-ту річницю атомного бомбардування Хіросіми

Під час пам'ятних заходів мер Хіросіми привітав ініціативу Барака Обами, який у квітні поточного року закликав до повного знищення всієї ядерної зброї у світі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У четвер, 6 серпня, в Японії відбудуться пам'ятні заходи, присвячені 64 річниці атомного бомбардування Хіросіми.

О 8 годині 15 хвилин за місцевим часом (саме в цей час на місто було скинуто бомбу) у Хіросімі в міському Парку миру почалася меморіальна церемонія, в якій взяли участь мер Хіросіми, члени японського уряду і представники 56 країн.

Під час пам'ятних заходів мер Хіросіми Тадатосі Акіба привітав ініціативу президента США Барака Обами, який у квітні поточного року закликав до повного знищення всієї ядерної зброї у світі.

Акіба також зажадав надійніше обмежити доступ до атомного озброєння тих країн, які прагнуть його мати. Зокрема, він засудив ядерні випробування КНДР, які відбулися наприкінці травня нинішнього року, і назвав їх "зухвалим вчинком".

У свою чергу прем'єр-міністр Таро Асо заявив, що Японія буде продовжувати дотримуватися трьох неядерних принципів, проголошених у 1968 році, згідно з якими зобов'язується не володіти ядерною зброєю, не виробляти і не ввозити її на свою територію.

Вибух уранової бомби Малюк відбувся 6 серпня 1945 року. Близько 140 тисяч жителів міста загинули одразу під час вибуху або в перші півроку після нього. Результати аерофотознімання показали, що на площі близько 12 кв. км 60% будинків було перетворено в порох, інші зруйновано. Місто перестало існувати.

Через три дні другу бомбу - Товстун - було скинуто на Нагасакі. Число тих, хто загинув там у момент вибуху або до кінця 1945 року, склало 74 тисячі. Загальне число жертв до теперішнього часу перевищило 240 тисяч осіб. Їх списки становлять 77 томів, які зберігаються в камері під сферичним пам'ятником у Парку миру.

США офіційно заявляють, що ці удари змусили Токіо швидко капітулювати і тим самим врятували сотні тисяч життів американських солдатів і японців. Уряд Японії вважає атомні бомбардування "трагічними помилками, які не повинні повторитися", але ухиляється від осуду Вашингтона як свого нинішнього союзника.

За даними міністерства охорони здоров'я, праці та добробуту, в Японії на даний момент залишилося 235,5 тис. осіб, які пережили атомні бомбардування.

Читайте також:

Японець пережив ядерні бомбардування і в Хіросімі, і в Нагасакі

Прем'єр Японії оголосив про розпуск парламенту

Північна Корея випробувала дві ракети ближнього радіусу дії

Японія оголосила Курили своєю територією
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: