Японія закликала Китай не розбурхувати націоналістичні почуття

У зв'язку із ситуацією навколо арешту капітана китайського траулера японською службою безпеки Японія побоюється розбурхування націоналістичних почуттів у Китаї.

Офіційне Токіо закликало владу КНР не розбурхувати націоналістичні почуття в країні у зв'язку із ситуацією навколо арешту капітана китайського траулера японською службою безпеки.

Як заявив у вівторок, 21 вересня, генеральний секретар уряду Японії Іосіто Сенгоку, "важливо, щоб і Японія, і Китай, і інші країни не розбурхували вкрай націоналістичні почуття".

"З точки зору миру та розвитку Східної Азії та Азіатсько-Тихоокеанського регіону необхідно знайти рішення без ескалації (таких настроїв)", - наголосив спікер японського уряду.

Нагадаємо, капітана китайського траулера було затримано після того, як його судно вело промисел у районі спірних островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао). Намагаючись уникнути переслідування, траулер двічі зіткнувся з кораблем служби безпеки Японії.

Японська сторона веде розслідування, підозрюючи, що зіткнення були умисними. При цьому Токіо наполягає на тому, що інцидент стався в територіальних водах Японії, і тому справа буде розглядатися виключно на основі японського законодавства.

Китай зажадав негайного повернення на батьківщину затриманого капітана. Пекін також оголосив про скасування контактів з Японією на рівні високопоставлених державних чиновників, а також відмовився прийняти молодіжну делегацію з Японії, візит якої на міжнародну виставку Експо в Шанхаї було призначено 21 вересня.

Читайте також:

Китай обмежив контакти з Японією

Китай спустив батискаф-"дракон" для підкорення океану

Китаєць побудував підземну квартиру за 147 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: