Японія запропонувала Ірану свій збагачений уран

Японія готова продавати Ірану уран, збагачений на її території, щоб не допустити застосування нових санкцій проти Тегерана.

Японія пропонує Ірану надати збагачений і оброблений на її території уран для потреб іранської атомної енергетики.

Таку пропозицію японський уряд розглядає як вихід зі складної ситуації, що склалася навколо атомної програми Ісламської республіки.

Поки що іранська сторона не дала відповіді на пропозицію Японії, проте це питання, як очікується, буде порушено на переговорах міністра закордонних справ Японії Кацу Окада і голови Зборів ісламської ради (парламенту) Ірану Алі Ларіджані, що знаходиться з візитом в Японії.

Заява Ірану про те, що він зробив першу партію збагаченого урану, викликала негативну реакцію в світі, тому що підсилила побоювання, що отриманий уран може бути використаний Тегераном для створення ядерної зброї.

Японія розраховує, що її пропозиція допоможе зняти напруженість у відносинах між Іраном і Заходом. США і європейські країни зажадали від ООН прийняти нові санкції проти Ірану.

Нещодавно Іран заявив, що знову готовий купувати паливо для свого ядерного реактора або обмінювати низькозбагачений (до 3,5%) уран на дозбагачений на своїй території.

Наприкінці листопада 2009 Ахмадінежад доручив ОАЕІ найближчим часом приступити до спорудження 10 нових заводів зі збагачення урану, щоб довести обсяги виробництва ядерного матеріалу до 250-300 тонн на рік.

Це розпорядження було через два дні після прийняття Радою керуючих МАГАТЕ резолюції із засудженням Ірану за будівництво нового ядерного об'єкта біля міста Кум.

Нещодавно влада Ірану заявила, що планує почати будівництво ще двох нових ядерних об'єктів.

Читайте також:

Іран заявив, що готовий придбати збагачений уран за готівку

Іран вирішив побудувати ще два ядерних заводи

РФ, США і Франція зробили Ірану нову пропозицію по обміну урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: