Японія знову заявила про приналежність Курильських островів до неї

Дізнавшись про плани президента Росії відвідати Південні Курили після закінчення його візиту в Китай, Японія заявила, що й досі вважає Південні Курильські острови своєю територією.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що його країна як і раніше вважає Південні Курильські острови своєю територією.

"Наша позиція з питання північних територій залишилася незмінною", - наголосив він.

Японський прем'єр зробив відповідну заяву після того, як стало відомо, що президент РФ Дмитро Мєдвєдєв планує відвідати Південні Курили після закінчення його візиту в Китай.

Раніше на початку вересня МЗС Японії висловило занепокоєння випадками поїздок японських громадян на спірні острови Південно-Курильської гряди по російським візами, що фактично може означати визнання російського суверенітету над островами.

У зв'язку з цим зовнішньополітичне відомство закликало інших членів уряду посилити роз'яснювальну роботу, щоб не допускати відвідування Курильських островів організаціями та підприємствами країни за російськими візами.

Нагадаємо, питання про приналежність Курил є перешкодою на шляху підписання між Японією і Росією мирного договору. Токіо вважає себе вправі претендувати на ці території, посилаючись на російсько-японський Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Росія, у свою чергу, називаючи себе правонаступницею Радянського Союзу, вказує на те, що перераховані острови увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

У листопаді уряд Японії у відповіді на депутатський запит сформулював сучасний стан чотирьох Південно-Курильських островів як "незаконно зайняті Російською Федерацією".

Пізніше міністерство закордонних справ Японії заявило, що урядовий документ, у якому повідомлялося про незаконну окупацію Курил Російською Федерацією, потрапив у ЗМІ помилково і був лише незатвердженою заготівлею.

Читайте також:

Токіо незадоволене проведенням РФ військових навчань на одному з Курильських островів

Японія вимагає від Росії не проводити військові навчання поблизу Курил

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: