Японії пророкують боргову кризу, подібну грецькій

Новий прем'єр-міністр Японії занепокоєний економічною ситуацією у країні і пророкує можливість боргової кризи, на кшталт грецької.

043
Наото Кан
Японія може зіткнутися з борговою кризою, подібною до грецької, якщо не вирішить проблему нестримно зростаючого суверенного боргу. З такою заявою виступив прем'єр-міністр Японії Наото Кан під час свого першого після вступу до посади звернення до парламенту країни.

За словами нового прем'єр-міністра, Японія, друга за величиною економіка в світі, не може далі як і раніше покладатися на випуск облігацій для погашення боргів перед кредиторами, оскільки розміри державної скарбниці зменшуються у міру старіння і скорочення населення країни.

"Складно підтримувати фінансову політику, яка орієнтується на випуск боргових зобов'язань. Якщо ми пригадаємо, яке сум'яття в Євросоюзі викликала Греція, то можемо зробити висновок, що і наше фінансове благополуччя буде підірвано, якщо інвестори втратять довіру до державних облігацій і якщо ми забудемо про зростаючий суверенний борг", - резюмував прем'єр-міністр.

Кан, який раніше обіймав посаду міністра фінансів Японії, заявив також, що державі необхідні корінні реформи, які оздоровили б фінансову систему. Він запропонував виключити непотрібні витрати і підвищити податки, на що не зважився попередній уряд.

На посту прем'єр-міністра Японії Кану доведеться вирішувати цілу низку проблем, що накопичилися в державній економіці. Проте новий глава уряду вважає за основний пріоритет економічної політики відновлення темпів зростання японської економіки, яка росте повільніше, ніж економіки інших азіатських країн. Крім того, Кан стурбований тим, що в Японії на тлі збільшення експорту і продуктивності погіршується ситуація з безробіттям і дефляцією.

Державний борг Японії - найбільший серед всіх розвинених країн. За даними Міжнародного валютного фонду, в 2009 р. він склав 218,6% ВВП.

Читайте також:

Грецька криза дісталася Центральної та Східної Європи

Першоквітневий жарт про введення євро в Болгарії розгнівав МВФ

Експерт: США стануть жертвою другої хвилі кризи

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: