Японська опозиція: влада приховує від людей правду про аварійну АЕС

Опозиція наголосила, що уряд повинен пояснювати людям суть того, що відбувається на АЕС у префектурі Фукусіма одразу, а не замовчувати, що викликає стурбованість у населення.

Вибух на АЕС, Японія
AFP
Вибух на японській АЕС
Японська опозиція намагається використати критичну ситуацію в країні у своїх інтересах. З жорсткою заявою виступив один з її лідерів Таро Коно.

Він заявив, що уряд повинен пояснювати людям суть того, що відбувається на АЕС у префектурі Фукусіма. Зокрема, він назвав неправильним відмову офіційних осіб пояснювати походження диму, що з'явився у середу, 16 березня над четвертим енергоблоком аварійної електростанції.

За його словами, той факт, що офіційні коментарі з'являються лише через кілька годин, викликають серйозну стурбованість у населення.

Водночас, WikiLeaks опублікував документ про розмови Коно з американськими дипломатами.

Опозиціонер ще в 2008 році скаржився, що міністерство, відповідальне за ядерну енергетику, приховує дрібні події на АЕС і відмовляється обговорювати проблеми, пов'язані з цим сектором.

За його словами, неодноразово виникали питання, наскільки необхідно зберігати ядерні відходи в країні з підвищеною сейсмічною активністю.

Аналогічні побоювання, за даними WikiLeaks, висловлювали і британські експерти, які ще кілька років тому заявляли, що японський уряд приховує правду про НП на атомних електростанціях.

Нагадаємо, на четвертому енергоблоці "Фукусіми-1" у ніч на середу, 16 березня, знову спалахнула пожежа. Вона виникла в зовнішньому корпусі захисної оболонки реактора.

Все про події у Японії читайте тут

Читайте також: 

Апокаліпсис в Японії: влада повідомляє про 11 тисяч загиблих та зниклих безвісти

Єврокомісар з енергетики назвав "апокаліпсисом" вибухи на "Фукусіма-1

Рівень радіації на реакторі АЕС "Фукусіма" небезпечний для здоров'я населення

Рівень радіації в Токіо стрімко зростає: жителі тікають з міста

ВідеоНа "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: