Японські бізнесмени продавали М`янмі устаткування для ракет

Спеціалісти підозрюють, що устаткування для ракет великої дальності призначалося КНДР. М`янма та Північна Корея давно співпрацюють у цій галузі.

Японська поліція заарештувала трьох бізнесменів, яких підозрюють у нелегальному продажу військовому режиму М`янми висококласного устаткування, необхідного для виробництва бойових ракет великої дальності.

Слідство підозрює, що влада цієї країни веде такі роботи в тісній співпраці з КНДР.

По цій справі арештовані президент експортної фірми "Токо боекі", що базується в Токіо, Лі Кон Хо та два інших бізнесмени. Їх підозрюють в спробі відправити до М`янми пристрій для магнітних вимірювань без потрібного в подібних випадках дозволу міністерства економіки, торгівлі і промисловості. Таке устаткування, як вважають, використовується при розробці балістичних ракет.

Поліція спочатку підозрювала, що М`янма - лише перевалочний пункт, а прилад насправді призначався для Пхеньяну. Проте потім слідство дійшло висновку, що устаткування було замовлене саме м`янманській владі згідно з порадою з КНДР.

До покупки приладу мала відношення північнокорейська фірма, що базується в Гонконзі і знаходиться під прямим контролем так званого Другого економічного відділу ЦК Трудової партії Кореї, який, як вважає японська контррозвідка, займається військовими поставками.

У Токіо вважають, що КНДР зараз намагається налагодити у М`янмі виробництво балістичних ракет за своїми технологіями. Є підозра, що арештовані в Японії бізнесмени і раніше поставляли туди необхідне для цього устаткування. Рада безпеки ООН раніше заборонила Пхеньяну будь-які дії, пов'язані з продажем балістичних ракет.

Як вважають, ці операції стали важливим джерелом валюти для КНДР, яку підозрюють в поставках таких озброєнь на Близький Схід і Африку.

Керівництво країни - веде за допомогою КНДР будівництво гігантської мережі тунелів і притулків в різних регіонах країни. Фотографії і відеозображення тунелів були показані неназваним іноземним телеканалом, що співробітничає з дисидентською радіостанцією "Демократичний голос М`янми".

На них були зображені радники КНДР, що знаходилися в тунелях. Одержані документи підсилюють підозри з приводу того, що КНДР планує передати свої ядерні технології владі країни. За деякими даними, в даний час будуються або вже споруджені близько 800 тунелів.

Більшість з них зводиться поряд з Найпьідо, новою столицею М`янми, а також в регіонах, що знаходяться на кордоні з Таїландом.

Деякі тунелі настільки широкі, що через них може проїхати вантажівка. Вони сполучені просторими приміщеннями, побудованими для зберігання зброї і продуктів. Крім того, вони можуть використовуватися як командні пункти і притулки, розраховані на 600 людей.

Читайте також:

Північна Корея пообіцяла збивати японські літаки

КНДР пригрозила стерти США з лиця землі

Американська розвідка заспокоїла: ракета КНДР до США не долетить

Корейське судно з підозрілим вантажем пливе до М'янми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: