Японські діти розпочали новий навчальний рік у школах-притулках

Землетрус і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії. У 300 початкових і середніх шкіл немає ніяких перспектив відновити заняття.

В багатьох районах Японії в школах розпочався новий навчальний рік. Але в трьох префектурах Міягі, Івате і Фукусіма, постраждалих в минулому місяці від потужного землетрусу і цунамі, приблизно у 300 початкових і середніх шкіл немає ніяких перспектив відновити заняття.

Про це передає місцеве агентство NHK.

У цих трьох префектурах кожна з 6-7 шкіл не може відновити заняття. Головна причина полягає в тому, що школи використовуються зараз в якості тимчасових притулків для потерпілих. Крім того, деякі шкільні будівлі були змиті або зруйновані цунамі і їх неможливо використовувати.

Деякі школи намагаються відновити заняття, використовуючи шкільні будівлі по сусідству, які вціліли під час стихійного лиха. При цьому вони хочуть проводити спільні заняття з іншими школами або організувати заняття у дві зміни в одному і тому ж будинку для двох шкіл.

Вчителі, які пережили землетрус "Хансин" 1995 року, вважають, що для відновлення роботи шкіл необхідно зняти з вчителів навантаження, яке вони несуть у тимчасових притулках. За їх словами, таку роботу треба поступово передавати від вчителів муніципальним організаціям, щоб вчителі могли присвятити себе більш тісному спілкування з дітьми. Діти, контактуючи зі своїми вчителями, зможуть знайти почуття безпеки.

За словами вчителів, після землетрусу "Хансин", знову зазвучали радісні голоси дітей і принесли надію на відновлення зруйнованого району. "Ми сподіваємося, що такий день близький і в зруйнованих районах у східній Японії", - висловлюються вони.

Землетрус 11 березня магнітудою 9 балів став найбільш руйнівним за всю післявоєнну історію Японії, побивши за кількістю загиблих сумний рекорд землетрусу в Кобі 1995 року.

Наступне за ним цунамі зруйнувало інфраструктуру північно-східних районів Японії і вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1". На 1-му, 3-му і, можливо, 4-му енергоблоках АЕС у перші дні аварії сталися потужні вибухи водню. Вони завдали великої шкоди цим будівлям, призвели до розкиду радіоактивних уламків.

Нагадаємо, кількість загиблих в результаті руйнівного землетрусу і цунамі перевищила 12,3 тис. осіб. Більше 15,3 тис. людей вважаються зниклими безвісти. Пошкоджено понад 200 тис. споруд, близько 41 тис. з них зруйновані повністю.

У евакуаційних пунктах залишаються близько 160 тис. осіб.

Читайте також:

Сейсмологи передрікають Японії новий потужний землетрус та цунамі

Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

Викиди радіації в Японії триватимуть ще кілька місяців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: