Японські медики змогли ізолювати вбивчий коронавірус. Вчені вже взялися за розробку вакцини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Японці готові поділитися розробками, аби швидше винайти вакцину.

Національний інститут інфекційних захворювань у Японії 31 січня заявив, що йому вдалося культивувати і ізолювати смертоносний коронавірус з Китаю.

Про це повідомляє The Japan Times.

Вченим вдалося ізолювати коронавірус від жителя Японії з підтвердженим захворюванням.

"У п'ятницю Національний інститут інфекційних захворювань заявив, що їм вдалося культивувати й ізолювати новий коронавірус", - йдеться в повідомленні.

Використовуючи дослідження інститут почне розробку вакцини і препарату проти коронавіруса.

Також вчені готові запропонувати ізольований вірус дослідникам і компаніям, які спробують виявити механізм зараження і дослідити токсичність коронавіруса.

За даними японських медиків, послідовності генома ізольованого вірусу на 99,9% збігаються з тими, що оприлюднив уряд Китаю.

Станом на ранок 1 лютого коронавірус з Китаю підхопили вже 11 374 людини. Недуга забрала 259 життів.

Коронавірус у Китаї як уникнути інфографіка_1
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео ВООЗ оголосила надзвичайний стан у зв'язку з поширенням китайського коронавірусу

Надзвичайний стан у зв'язку з поширенням китайського коронавірусу таки оголосила Всесвітня організація охорони здоров'я. Вбивчу недугу вже  підтвердили поряд з Україною: два випадки зараження зафіксували у Росії. А у світі число уражених сягає 10 тисяч. Про ситуацію з коронавірусом дивіться у сюжеті. Небезпечний коронавірус атакував Росію

ВООЗ оголосила надзвичайний стан у зв'язку з поширенням китайського коронавірусу

Залиште свій коментар

Вибір редакції