Японія оголосила Курили своєю територією

Японські парламентарі посилаються на договір 1855 року, їхні колеги в Росії - на підсумки Другої світової війни.

Верхня палата японського Коккаю (парламенту) в п'ятницю, 3 липня, одноголосно ухвалила закон, який визнає острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир та архіпелаг Хабомаї невід'ємною частиною Японії і закликає прийняти заходи з їх повернення. Раніше цей же закон був схвалений нижньою палатою законодавчого органу.

РФ вважає, що названі острови входять до складу російських Курильських островів, посилаючись на підсумки Другої світової війни. Японська сторона ж указує на Симодський трактат про торгівлю і кордони - перший російсько-японський договір, підписаний в 1855 році. Згідно цьому документу, кордон між країнами пролягає між островами Ітуруп і Уруп, і, отже, названі території є японськими.

Закон, схвалений обома палатами Коккая, був підготовлений до російсько-японських переговорів, які відбудуться в італійській Аквілі в рамках саміту G8. Документ, зокрема, передбачає розширення безвізового режиму для росіян, що проживають на Курилах, і японців, що вважають острови своєю батьківщиною.

11 червня, після того, як закон про японський суверенітет над островами був ухвалений нижньою палатою парламенту, російський МЗС назвав цей документ "дуже прикрим". Незабаром сахалінське відділення партії "Єдина Росія" направило протест в Генконсульство Японії в Південно-Сахалінську у зв'язку з цим законом.

Читайте також:

 Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

Британська газета "подарувала" Японії один з Курильських островів

Японія знову підняла питання про приналежність Курильських островів

Японія піднімає територіальне питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: