Японський чиновник на спір випив води з калюжі на АЕС "Фукусіма"

Дата публікації
Перегляди
2989
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Японський чиновник на спір випив води з калюжі на АЕС "Фукусіма"

Ясухіро Сонода ризикнув випити склянку води з пошкодженої атомної станції / Фото: AFP

Секретар японського уряду у відповідь на вимоги підтвердити безпеку навколишнього середовища випив води з АЕС.

Секретар Кабінету міністрів Японії Ясухіро Сонода під час прес-конференції в Токіо на спір випив склянку води, зібраної з калюжі на АЕС "Фукусіма-1".

За словами Сонода, він випив воду у відповідь на вимоги журналістів підтвердити безпеку навколишнього середовища біля постраждалої внаслідок землетрусу 11 березня атомної електростанції.

Наразі Токійська енергетична компанія очищає заражену після аварії на "Фукусіма-1" воду від радіоактивного цезію. Надалі вода може використовуватися в технічних цілях.

Після аварії на АЕС не один японський чиновник відзначився ексцентричними вчинками та заявами.

Так, міністр з відновлення країни після стихійного лиха Тацуо Хірано піддався жорсткій критиці громадськості після того, як дозволив собі неприємні висловлювання на адресу загиблих внаслідок цунамі, яке викликав землетрус.

"Одні (мешканці зони лиха) поїхали в безпечне місце, а такі ідіоти, як мій колишній однокласник, залишилися і загинули", - заявив міністр.

Пізніше під тиском критиків Хірано вибачився і зізнався, що його давно мучило питання, чому друг його юності не спробував уникнути загибелі. "Я прошу вибачення, якщо мої зауваження засмутили кого-небудь", - заявив міністр.

А у вересні через дурний жарт звільнився міністр економіки Японії Йосіо Хатіро, який пропрацював на цій посаді всього вісім днів.

На прес-конференції в Токіо після повернення з префектури Фукусіма Хатіро, який все ще ще був одягнутий в протирадіаційний комбінезон, потираючи рукав, жартуючи, сказав: "Я зараз струсив з себе на вас цю радіацію".

Нагадаємо, землетрус сп 11 березня спричинив аварію на АЕС "Фукусіма-1", де у зв'язку з виходом з ладу систем охолодження реакторів сталося кілька вибухів і пожеж на енергоблоках.

Була проведена евакуація з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Наслідки аварії не можуть остаточно усунути до цього часу. Японські експерти стверджують, що аварія на "Фукусімі" набагато небезпечніша за катастрофу в Чорнобилі в 1986 році.

Читайте також:

Уряд Японії почав підвищувати податки з того, що скоротив собі зарплату

Експерти: аварія на "Фукусімі" небезпечніша за аварію на ЧАЕС

В туалеті знайшли півмільйона доларів для постраждалих від цунамі в Японії

Японець з околиць "Фукусіми" зняв на відео безвухого кролика-мутанта

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2989
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація