Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японський "Чорнобиль": за шість років радіаційна зона відчуження скоротилася втричі

Люди вичищають територію клаптик за клаптиком, аби зробити її безпечною для життя.

Після масштабного цунамі та аварії на АЕС у Фукусімі в Японії з'явилась своя зона відчуження. Тисячі сімей були евакуйовані, населені пункти спорожніли, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Суд визнав винними у катастрофі японський уряд та компанію, якій належить станція, але саме вони ж за 6,5 років зробили чималу роботу з подолання наслідків трагедії, а територія зони відчуження зменшилась втричі – у деякі міста уже закликають повертатись та жити.

Відео Японія блискавичними темпами зменшила зону відчуження після радіаційного лиха

Дмитро Комаров – один із небагатьох українців, які побували у японській зоні відчуження. «Армагедон, усі люди зникли. Ти заходиш і бачиш дорогі авто, вкриті великим шаром пилу», -розповідає він. Територія біля Фукусіми дуже відрізняється від Чорнобиля: замість буяння природи там порожня високотехнологічна цивілізація.

Біля реактору атомної станції дозиметр просто розривався від радіації – ця територія досі небезпечна. Однак робота, яку там зробили японці – титанічна, і їй просто немає аналогів. Наприклад, реактор станції перебуває у льодяному щиті: металеві стрижні спущені у воду на відстані двох метрів одне від одного і морозять усе на відстані метра від себе. Сама територія станції очищується неймовірними темпами – радіоактивні елементи замінюють на чисті.

Фотогалерея У Японії квітами та масовими молитвами згадали жертв смертельного цунамі 2011 (13 фото)

Більшість будівель, дороги, заклади, навіть виробництво – справді не фонять. Більше того, продукція із Фукусіми нерідко навіть екологічно чиста – її виставляють на прилавках у супермаркетах Токіо та продають усім охочим. У регіоні відкривають школи, магазини, відновлюють житло. Та попри всі запевнення щодо безпеки, не так багато японців повертаються у власні домівки.

Самоселів у зоні відчуження лише один – унікальна людина, фермер Наото Мацумура. Він відмовився їхати, бо не хотів, аби загинули покинуті без догляду тварини. Нині всі вони живуть поруч із фермером, а сам він вирощує для них їжу та дбає про десятки котів з собаками, коней, корів і навіть диких кабанів – єдиних мародерів у зоні відчуження. Адже за всі роки, на відміну від Чорнобиля, у Фукусимі ніхто і нічого не вкрав: навіть у крамницях можна відкрити каси та побачити гроші, котрі лежать від моменту аварії та евакуації і їх ніхто не чіпає.

Чи повернеться в цей регіон повноцінне життя, говорити зарано, однак Фукусіма точно стала важким, але й важливим уроком для японців. І тим, як вони вирішували цю проблему, скористатися і повчитися може й Україна.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції