Японський лікар попередив про ризик появи "олімпійського" штаму коронавірусу

Японський лікар попередив про ризик появи "олімпійського" штаму коронавірусу

Фото: Associated Press

Медик переконаний у "небезпеці" проведення Олімпіади в Токіо в 2021 році.

Голова союзу лікарів Японії Наото Уеяма у четвер, 27 травня, попередив про ймовірність появи нового штаму COVID-19 через проведення Олімпійських ігор у Токіо в 2021 році.

Про це повідомляє The Associated Press.

За його словами, японський уряд недооцінює ризик прибуття до країни 15 тисяч олімпійських та паралімпійських спортсменів із тисячами посадовців, суддів і представників ЗМІ з понад 200 країн світу.

"Від моменту появи COVID-19 не було такого небезпечного збирання людей в одному місці з такої кількості різних куточків світу", - сказав він, додавши, що "дуже важко передбачити, до чого це може призвести".

"Мені здається, ключовим є те, щоби в результаті цих Олімпійських ігор не виник новий мутантний штам вірусу", - додав Уеяма.

Очільник союзу лікарів Японії переконаний у "небезпеці" проведення Олімпіади в Токіо. "Я прихильник Олімпійських ігор. Однак не думаю, що їх слід влаштовувати, підштовхуючи багатьох людей до небезпеки або закликаючи їх йти на жертви".

Раніше медзаклади другого за величиною місті Японії Осаки заявили про перевантажену систему охорони здоров'я, а лікарі рекомендували відмовитися від проведення Олімпіади.

Тим часом прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа переконує, що уряд зробить все можливе для того, щоби стримати зараження COVID-19 і "безпечно та спокійно" провести Олімпійські ігри.

Олімпіаду планують провести, навіть якщо в Токіо не скасують режим надзвичайної ситуації через пандемію.

Зауважимо, що режим надзвичайної ситуації зараз діє в дев'ятьох префектурах Японії, зокрема в Хоккайдо, Токіо, Айті, Кіото, Осаці, Хего, Окаямі, Хіросімі і Фукуоці.

Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо мали відбутися влітку 2020 року, однак через пандемію їх перенесли на 2021 рік. Олімпіада триватиме від 23 липня до 8 серпня, а Паралімпіада - від 24 серпня до 5 вересня.

Водночас 80% японців висловлюються проти заходу, адже в країні - черговий спалах коронавірусу, а іноземних туристів на Олімпіаді не буде. 

Про те, як наші спортсмени готуються до Олімпійських ігор - читайте в матеріалі ТСН.ua

Більша частина населення Японії виступає проти проведення Олімпіади в Токіо – Дайджест новин про коронавірус

Більша частина населення Японії виступає проти проведення Олімпіади в Токіо – Дайджест новин про коронавірус

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація