Японський прем'єр назвав візит Мєдвєдєва на Курили "образою, яка не прощається"

Японія готова до переговорів про приналежність Курильських островів і про підписання мирного договору між країнами, але візиту Мєдвєдєва не пробачить.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан назвав візит російського президента Дмитра Мєдвєдєва на острови Курильської гряди "образою, яка не прощається".

У той же час він відзначив, що Японія готова до переговорів про приналежність Курильських островів і про підписання мирного договору між країнами. Заява була зроблена 7 лютого, коли Японія відзначає День Північних територій, до яких країна відносить частину Курил.

Наото Кан також виступив на мітингу в Токіо з промовою з вимогою повернення островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.

Нагадаємо, у Токіо в околицях російського посольства на акції протесту вийшли прихильники повернення островів Японії. Зокрема, молоді люди демонстративно осквернили російський прапор, обписавши його гаслами і протягнувши асфальтом неподалік від диппредставництва. Посольство РФ в Токіо охороняють кілька сотень поліцейських.

Питання приналежності Курильських островів є одним з найбільш гострих у відносинах Росії та Японії. Японський уряд обґрунтовує свою позицію Симодським трактатом про торгівлю і кордони, підписаним 7 лютого 1855 року, тоді як Росія вважає, що острови відійшли до СРСР за підсумками Другої світової війни.

У листопаді 2010 року один із спірних островів відвідав президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, що викликало негативну реакцію офіційних осіб Японії і спровокувало відкликання посла з Москви на нетривалий термін. 4 лютого 2011 острови відвідав міністр оборони РФ Анатолій Сердюков.

Читайте також:

Японці вийшли на демонстрацію з вимогою повернення Курил

Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: