Японського посла відправлять у відставку через Мєдвєдєва

Через візит російського президента на Курили, Токіо відправить у відставку посла Японії у Росії.

Посол Японії в Росії Масахару Коно буде відправлений у відставку на початку 2011 року. Відповідне рішення вже прийнято японським урядом.

Очікується, що місце Масахару Коно займе нинішній посол Японії в Чехії Шінджі Харада, який в минулому керував відділом Росії в японському МЗС.

За даними журналістів, причиною невдоволення уряду стало, в першу чергу, те, що Коно не зумів зібрати потрібну інформацію про поїздку президента РФ Дмитра Мєдвєдєва на Курильські острови. Японські дипломати нібито передавали в Токіо, що така поїздка малоймовірна. У результаті візит Мєдвєдєва став для керівництва Японії несподіванкою, що викликало роздратування високопоставлених чиновників.

Після поїздки російського президента, що відбулася на початку листопада 2010, на острови, які Японія вважає своїми, Масахару Коно був ненадовго відкликаний на батьківщину.

Нагадаємо, 1 листопада Дмитро Мєдвєдєв побував з візитом на острові Кунашир, ставши першим главою російської держави, який відвідав Курильські острови. У відповідь Токіо тимчасово відкликав свого посла з Москви. Однак 7 листопада японський дипломат повернувся до Росії.

8 листопада японський прем'єр заявив, що врегулювання територіального спору з Росією щодо приналежності чотирьох островів Курильської гряди буде затяжним і складним процесом, але Японія не має наміру відступати.

Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Читайте також:

Японці вийшли на демонстрацію з вимогою повернення Курил

Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Уряд Японії відмовився від боротьби за всі Курильські острови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: