Ярослава Качинського допитали у справі авіакатастрофи під Смоленськом

Ярослава Качинського більше трьох годин допитували в прокуратурі з приводу смерті його брата-близнюка, президента Польщі Леха Качинського.

Військова окружна прокуратура Варшави допитала Ярослава Качинського як свідка у справі про аварію Ту-154 під Смоленськом, в якій загинули 96 людей, в тому числі його брат-близнюк, президент Польщі Лех Качинський.

Допит тривав більше трьох годин. Як заявив прес-секретар прокуратури Збігнєв Жепа, Качинський відповів на всі запитання. Утім, про що саме його запитували, Жепа відмовився розповідати, пославшись на таємницю слідства.

Тривалий допит прес-секретар пояснив існуючою практикою, за якою свідок спочатку сам розповідає все, що знає у справі, відповідає на додаткові питання, а потім ще повинен перечитати стенограму свого допиту перед тим, як підписати її.

Жепа зауважив, що Ярослава Качинського допитали на вимогу польської прокуратури, а також на проханням російських слідчих. За його словами, серед іншого, росіяни хотіли дізнатися про те, чи знав політик про виліт свого брата до Смоленська 10 квітня (цікаво, що, за деякими даними, з невідомих причин літак Качинського запізнився).

Також російські слідчі хотіли дізнатися іншу інформацію для визначення Качинського "постраждалою стороною".

За даними прокуратури, всього на сьогодні у справі авіакатастрофи під Смоленськом дали свідчення понад 200 осіб.

Ярослав Качинський після допиту не розповів, про що його запитували слідчі.

"Це був допит, на який можна було очікувати. Нічого складного чи незвичайного не трапилося", - сказав він.

Нагадаємо, вранці 10 квітня літак президента Польщі Леха Качинського розбився під час заходу на посадку на військовий аеродром під Смоленськом. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. За іронією долі, польська делегація прямувала на участь у жалобних заходах – з нагоди 70-х роковин Катиньської трагедії.

Польська прокуратура веде власне розслідування причин катастрофи, визнаючи, що головне слідство ведуть російські правоохоронці, оскільки трагедія сталася на території Росії.

Читайте також:

Польські ЗМІ засумнівалися в миттєвій смерті пасажирів літака Качинського

У Польщі катастрофу літака Качинського назвали політичним вбивством

Скандал у Польщі: катастрофу Ту-154 міг спровокувати п'яний Качинський

Польща відправить на місце катастрофи літака Качинського археологів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: