Яєчна паніка в Європі: з супермаркетів і складів їх вивозять мільйонами

У складі продукту виявлено потенційну отруту.

Через токсичну речовину, яка з невідомих причин потрапила в продукти птахофабрик, їх масово прибирають із полиць європейських супермаркетів. Під ніж у ЄС можуть піти мільйони курей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мова про речовину проти бліх, вошей і кліщів, котру застосовувати для тварин, що йдуть на споживання, заборонено. Яким чином отрута за назвою фінпроніл опинилася в мільйонах курячих яєць у європейських супермаркетах – наразі вивчають у прокуратурі Бельгії і Нідерландів. Найпевніше, бельгійці домішували його до дезінфектора, який потім застосували на десятках європейських птахофабрик. Заражений продукт міг потрапити, окрім Бельгії та Нідерландів, у Швейцарію, Швецію, Велику Британію, Німеччину та Францію. "Навіть якщо ми припустимо, що гостра загроза для здоров'я практично неможлива, незаконне використання фінпронілу в сільському госпродарстві для тварин, що виробляють продукти харчування, є неприйнятним і це треба негайно припинити", - наголосив міністр сільського господарства Німеччини Кристіан Шмідт.

ВідеоУ Європі в курячих яйцях виявили отруту для боротьби з блохами та кліщами

Показник забруднення незначний – 0,096 міліграмів на кілограм. Отруїтися можна, хіба що з'ївши цілий лоток уражених яєць. Та з продажу їх мають вилучити негайно – зі складів і магазинів яйця забирають мільйонами. Великі супермаркети Німеччини припинили продаж усіх яєць із Бельгії і Нідерландів. В одній із мереж не продаватимуть яєць узагалі – аж до завершення лабораторних перевірок. Власники двох сотень закритих на перевірку бельгійських та голландських птахоферм у розпачі. "Я вже не зможу продати ці яйця. Я виробляю близько 40 тисяч яєць щодня, це 300 тисяч щотижня", - зізнається один із них.

Разом із яйцями отрута могла потрапити в макарони, здобу чи майонез. У Нідерландах перевірятимуть на вміст фінпронілу ще й курятину. Німецька влада закликає покупців зважати на серійний номер яєць і порівнювати його з номерами небезпечних партій, який виставили в інтернет. Десяток яєць із берлінського супермаркету коштує він 1,09 євро. Яйця з позначкою БІО продаються за 2,19 євро. А на спеціальній інтернет-платформі, де суто регіональні виробники продають свої органічні продукти, можна придбати найдорожчі – по 30 центів за штуку. Усі вони німецького виробництва і нібито всі можна споживати без страху. Після тривалого яєчного скандалу поціновувачів дорожчих регіональних і біопродуктів у Німеччині побільшає.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар