"Яєчний скандал": у ЄС планують покращити систему сповіщень про забруднення харчів

Рада ЄС обговорила можливості швидшого сповіщення країн про випадки забруднення харчових продуктів.

Міністри сільського господарства країн-членів Євросоюзу у вівторок, 5 вересня, провели в Таллінні нараду щодо "яєчного скандалу".

Рада ЄС обговорила можливості швидшого сповіщення країн про випадки забруднення харчових продуктів. Перед ухваленням конкретних рішень слід мати повну картину ситуації, зазначив єврокомісар з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів Витяніс Андрюкайтіс.

Він оголосив, що наприкінці вересня його відомство відрядить фахівців до Бельгії, Німеччини, Франції та Нідерландів. Міністр сільського господарства Німеччини Крістіан Шмідт розритикував той факт, що Бельгія та Нідерланди пізно повідомили про забруднення яєць фіпронілом інші країни.

ВідеоУ Нідерландах поліція затримала двох директорів компанії через сотні тисяч отруєних яєць

"На жаль, ми мусимо констатувати, що в інших країнах інформація місяцями була доступна, але нам її не повідомили", - зазначив німецький урядовець.

Тому Шмідт вимагає єдиних правил про обов'язок повідомляти про забруднення продуктів для всіх країн ЄС. Владі Нідерландів ще минулого року було відомо про застосування інсектициду фіпронілу в курятниках.

Забруднення яєць виявили у травні в Бельгії.

І лише 20 липня ця інформація була передана іншим країнам системою швидкого оповіщення щодо безпеки харчових продуктів (RASFF). За даними Єврокомісії, наслідки "яєчного скандалу" зачепили щонайменше 45 країн світу, куди було доставлено забруднені фіпронілом яйця.

Серед них - усі країни ЄС, крім Литви та Хорватії. Наступна зустріч на високому рівні з цього питання відбудеться 26 вересня.

Міністри сільського господарства країн ЄС знову обговорять "яєчний скандал" на зустрічі в жовтні.

За словами європейських чиновників, навіть у заражених яйцях токсичної речовини замало, аби зашкодити людині. Утім на тлі скандалу вже знищили мільйони яєць і зупинили роботу 180 птахоферм.

Залиште свій коментар