Уряд Франції заявив про 13 виявлених партій зіпсованих голландських яєць.

У Європі - скандал: заражені фіпронілом курячі яйця потрапили у Францію, Великобританію, Німеччину, Нідерланди, Бельгію, Швецію та Швейцарію.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Продукт почали вилучати з прилавків магазинів. Наприклад, уряд Франції заявив про 13 виявлених партіях зіпсованих голландських яєць на двох харчових фабриках на заході країни.

Про "яєчний" скандал стало відомо після того, як великі торговельні мережі Німеччини Aldi і Rewe почали вилучати з продажу всі яйця з Голландії.

Фіпроніл, який виявили на них, використовується для боротьби з комахами. Вже куплені яйця покупці могли повернути в магазини без пред'явлення чека.

Яйця,кури,перевірка яєць в лаболаторії_29
Reuters

Зараз також перевіряються продукти на основі яєць: макарони, майонез і салати. Хоча поки що немає підтвердження того, що ця продукція забруднена, нині проводиться посилений контроль її якості.

Фіпроніл застосовується, зокрема, для знищення бліх, вошей, кліщів і тарганів. Вживання в їжу забруднених фіпронлом курячих яєць не несе конкретної загрози здоров'ю, однак не можна повністю виключити ризику для дітей.

ВідеоУ Європі в курячих яйцях виявили отруту для боротьби з блохами та кліщами

ВідеоНідерланди перевірятимуть курятину на вміст фіпронілу

Нагадаємо, що до 2016 року Україна припинила експорт яєць в Ізраїль через претензії щодо наявності в них бактерій сальмонели. Експерти перевірили підприємство, продукція якого викликала нарікання, однак не виявили сальмонелу в яйцях.

Залиште свій коментар