Єдиного лідера та центру протестів немає: білоруська опозиція про ситуацію в країні

Протести в країні розпочалися після виборів президента.

Єдиного лідера та центру протестів у Білорусі, де після виборів президента 9 серпня почалися масові акції, немає.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 сказав прессекретар Координаційної ради Антон Роднєнков. 

"Хоча казати, що лідера не було, неправильно. У нас був об'єдниний штат. До дев'ятого серпня Світлана Тихановська була лідером. Навколо неї об'єдналися і Колесникова зі штабу Віктора Бабаріко, і Вероніка Цепкало. Лідер був, але рух вельми децентралізований. Після виїзду Вероніки і Світлани лідерство стало меншим. Марина була певний час лідером, а зараз вона затримана. Але це не головне, бо централізація допомагає білорусам. З'являється шмат ініціатив і громадськість підхоплює їх", - каже опозиціонер. 

У країні було створено Координаційну раду, яка об'єднує усі сили, верстви населення задля спільних цілей. 

Порівнювати лідерство Тихановської та Колесникової некоректно, вважає виконавчий секретар Координаційної ради Білорусі Іван Кравцов. "З одного боку Тихановська - це та людина, за яку проголосували більшість білорусів. Вона зараз перебуває у Литві, де працює у міжнародному напрямку. Колесникова у Білорусі теж робить важливу справу. Вона перебуває поруч з людьми на вулицях, де відбувається найголовніше, де люди показують свою незгоду. І Світлана, і Марія займають важливе місце", - наголосив він. 

Відео Опозиціонери Кравцов та Роднєнков у "Сніданку": як і чому опинились в Україні

Опозиціонерів Колесникову, Кравцова та Роднєнкова депортували з Білорусі. Як вони опинились в Україні та чи триватимуть мітинги проти Лукашенка і надалі? У нас в студії прес-секретар та виконавчий секретар Координаційної ради Білорусі Антон Роднєнков та Іван Кравцов. 

Опозиціонери Кравцов та Роднєнков у "Сніданку": як і чому опинились в Україні

Разом з тим Кравцов і Роднєнков кажуть, що Білорусі з Тихановською може бути, а з Лукашенком - навряд чи. "Лукашенко втратив підтримку власного народу. Не розумію, як влада, що немає підтримки власного народу, може існувати", - вважає Іван Кравцов.

Нагадаємо, 7 вересня зранку стало відомо про викрадення в Мінську опозиціонерки Марії Колесникової. Де вона перебуває - невідомо. Водночас на зв'язок перестали виходити двоє інших опозиціонерів - Антон Роднєнков та Іван Кравцов.

8 вересня у Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що всі троє пройшли прикордонний контроль і виїхали до України. Згодом там заявили, що Колесникова все ж не виїхала до України, а затримана. У Києві Роднєнков і Кравцов заявили, що політичного притулку не будуть просити. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів