Єдиного західного журналіста в секторі Газа звільнено

Британський журналіст Алан Джонстон, раніше викрадений ісламістами, подякував рухові ХАМАС, якому викрадачі сьогодні передали полоненого.

Рух "Армія ісламу" звільнює Алана Джонстона
Хоча на Заході рух ХАМАС уважають терористичною організацією, Алан Джонстон вдячний йому за звільнення.

Британський тележурналіст Алан Джонстон, звільнений у середу з палестинського полону, згадує, що його викрадачі почувалися "комфортно й у безпеці" доти, доки в секторі Газу не змінилася влада і контроль над силовими структурами не перейшов до ісламістів.

Опинившись на волі після 114 днів полону, Джонстон тепло дякував за своє звільнення рухові ХАМАС, який в Ізраїлі й багатьох західних країнах уважають терористичною організацією.

”Викрадачі, здавалося, почувалися цілком комфортно й безпечно, але приблизно два тижні тому дуже занервували", - розповідає кореспондент ВВС, виступаючи на прес-конференції спільно з прем'єр-міністром Ісмаїлом Ханією та іншими лідерами ХАМАС. 

Ісмаіл Ханія передає подарунок Аланові Джонстону
news.yahoo.com
У руху ХАМАС і Джонстона все взаємно. Журналіст подякував рухові, а лідер руху передав журналістові подарунок.

Зміну настрою викрадачів журналіст приписав "серйозному тискові" з боку нової влади Гази, що оголосила своєю метою боротьбу з беззаконням і що пообіцяла в найкоротші терміни домогтися звільнення викраденого британця.

За словами Джонстона, викрадачі не використовували проти нього фізичного насильства. Лише одного разу його руки й ноги на добу закували в ланцюги. Ще він поскаржився на постійну самоту та їжу, яка, за словами журналіста, була "не для європейського шлунку".
Своїх викрадачів Джонстон назвав "непередбачуваними людьми", які неодноразово загрожували вбити його.


Пролом у герметичній ізоляції від зовнішнього світу вдалося пробити через два тижні ув'язнення: Джонстон дістав доступ до радіоприймача і з передач ВВС дізнався про масові акції підтримки й солідарності, що проходили "від Пекіна до Буенос-Айреса, від Бейрута до Вашинґтона".

45-річного Джонстона, єдиного західного журналіста, що постійно працював і жив у палестинському анклаві, було викрадено 12 березня біля його будинку в Газі.

Відповідальність за викрадання взяло на себе угрупування "Армія ісламу", пов'язане зі впливовим місцевим кланом Дугмуш.

Представники ХАМАС стверджують, що Джонстона було звільнено без кровопролиття і виконання будь-яких умов, які спочатку висували викрадачі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: