Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єгипет із феєрверком відзначив усунення Мурсі і призначення нового глави держави

Адлі Мансур має намір скоро прийняти присягу.

Голова Вищого конституційного суду Єгипту Адлі Мансур став тимчасовим керівником країни у зв'язку з позбавленням президента Мухаммеда Мурсі його повноважень.

"Ми неодноразово закликали до національного діалогу, але він був відкинутий керівництвом країни, - сказав міністр оборони країни Абдель Фаттах ас-Сісі. - Ми пропонували Мурсі подати у відставку добровільно, але він відмовився, а його останній виступ ніяк не відповідав вимогам народу".

За його словами, в останні дні збройні сили докладали максимум зусиль до того, щоб пожвавити процес національного примирення між усіма політичними силами, в тому числі, і президентською канцелярією. Ас-Сісі також закликав усіх "зберігати мирний характер демонстрацій, в іншому випадку армія буде діяти жорстко".

За іронією долі, Мансур був призначений головою Вищого конституційного суду указом президента від 10 червня цього року і приступив до виконання своїх обов'язків лише два дні тому. До присяги він буде приведений перед конституційним судом.

Крім того, цей же суд повинен завершити розробку закону про вибори з тим, щоб надалі провести вибори в новий парламент, а потім обрати і президента Єгипту. Як очікується, новий глава держави буде обраний вже після зміни конституції.

Звернення до нації було озвучене в присутності лідерів основних конфесій - імама найбільшого в світі ісламського університету Аль-Азхар шейха Ахмеда ат-Тейіба, глави коптської церкви папи Тавадроса II і представників військового керівництва країни.

Як заявив ат-Тейіб, Аль-Азхар закликає до дострокових президентських виборів і підтримує розроблену армією і політиками "дорожню карту". На думку Тавадроса II, "цей політичний план гарантує безпеку всім єгиптянам і пропонує політичне рішення, яке служить інтересам батьківщини".

У свою чергу, відомий лідер опозиції Мухаммед аль-Барадеї, який також був присутній при оголошенні історичного рішення, повідомив, що "воно дозволить провести дострокові президентські вибори шляхом загальної згоди з новою демократичною конституцією, яка буде дійсно гарантувати права всіх єгиптян".

Після оголошення вулиці Єгипту вибухнули радісними криками, в небо спрямовуються десятки феєрверків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції