Єгипет погодився обміняти ізраїльського шпигуна на 28 ув'язнених єгиптян

Єгипет погодився обміняти ізраїльського шпигуна на 28 ув'язнених єгиптян

Ілан Грапель / Фото: theatlanticwire.com

Ізраїльтянина звинувачують, зокрема, у спробах спровокувати зіткнення демонстрантів з єгипетськими військовими.

Єгипет погодився звільнити ізраїльтянина Ілана Грапеля в обмін на 28 єгипетських громадян, які містяться у в'язницях Ізраїлю, повідомили єгипетські ЗМІ.

Серед єгипетських ув'язнених - троє неповнолітніх. Вони не мають відношення до великої політики і засуджені, зокрема, за контрабанду наркотиків і зброї, незаконне перетинання кордону, порушення правил перебування в Ізраїлі. Двоє відбувають покарання за вбивства.

Нагадаємо, співробітники служби загальної розвідки Єгипту затримали Грапеля 12 червня. Вони вважають, то він є офіцером ізраїльської розвідки "Моссад" і звинувачують його в шпигунстві і підривній діяльності, спрямованої на заподіяння шкоди економічним і політичним інтересам Єгипту.

За інформацією єгипетських спецслужб, ізраїльтянин був присутній на площі Тахрір під час народних хвилювань, а також в районі Імбаба в Гізі під час зіткнень християн і мусульман. Також він був помічений на площі біля будівлі єгипетського телебачення в той час, коли там проходили акції протесту єгипетських християн. Скрізь він представлявся західним журналістом, який висвітлює події в Єгипті.

У розвідці вважають, що Грапель, прекрасно володіє арабською мовою, намагався спровокувати зіткнення демонстрантів з єгипетськими військовими і закликав демонстрантів нападати на поліцейські дільниці.

Можливість укладення угоди з обміну ув'язненими між Єгиптом і Ізраїлем з'явилася після того, як при єгипетському посередництві була досягнута домовленість з палестинським рухом ХАМАС про звільнення ізраїльського капрала Гілада Шаліта. За звільнення свого військового Ізраїль випустив зі своїх в'язниць 1027 палестинських в'язнів, серед яких була українка Ірина Сарахма.

Читайте також:

Подія десятиріччя в Ізраїлі: капрала Гілада Шаліта звільнено з полону

Українка, яка 10 років була ув'язнена в Ізраїлі: "Посол сказав, що я терористка"

Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

В Ізраїлі Мубарака висунули на премію "Людина року"

Повʼязані теми:

Наступна публікація