Єгипетська поліція розігнала демонстрантів електрошокерами і палицями

На центральній площі Каїра кілька сотень тисяч людей вимагали притягнути до суду екс-президента Мубарака. Поліція застосувала електрошокери та гумові кийки.

Єгипетська поліція застосувала електрошокери та гумові кийки для розгону демонстрантів, які залишилися в ніч на суботу, 9 квітня, на площі Тахрір у центрі Каїра. Поліцейські заарештували кілька демонстрантів.

На площі Тахрір вдень у п'ятницю, 8 квітня, зібралися кілька сотень тисяч людей, які зажадали від військової ради, що знаходиться при владі в країні, притягнути до суду колишнього президента Хосні Мубарака і його оточення. Всі вони, на думку народу, заплямували себе корупцією і привласнили за роки правління мільйони доларів з державної скарбниці.

Минула 8 квітня акція стала наймасовішою з моменту відходу Мубарака у відставку.

Нагадаємо, в березні 2011 року, вже після того, як в Єгипті до влади прийшли військові, для розгону демонстрантів на площі Тахрір застосовували силу. Проте влада Єгипту на наступний же день оголосила, що поліція не отримувала наказ про розгін демонстрантів і вибачилася за подію.

Коли в Єгипті в кінці січня 2011 року почати масові демонстрації протесту, учасники яких вимагали відставки Хосні Мубарака, площа Тахрір стала головним місцем проведення акцій опозиції. 11 лютого Хосні Мубарак, який правив країною майже 30 років, пішов у відставку.

Влада в Єгипті перейшла до Верховної ради збройних сил Єгипту на чолі з міністром оборони Хусейном Тантаві. Планується, що парламентські вибори в Єгипті пройдуть у вересні 2011 року, а президентські – через місяць-два після них. До цього часу при владі як і раніше будуть залишатися військові.

Читайте також:

У Єгипті військові затвердили нову конституцію

Мубарака звинуватили в умисному вбивстві демонстрантів

Єгипет запускає масштабну програму з повернення туристів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: