Єгипетські опозиціонери почали випускати газету "Майдан Тахрір"

Демонстранти в Єгипті обзавелися власним польовим госпіталем, встановили намети, видали газету і створили радіостанцію. Вони стоять на Майдані Тахрір.

Єгипетські опозиціонери почали видавати власну газету під назвою "Майдан Тахрір" ("Площа Визволення"), а також налагодили роботу радіостанції.

Газета складається лише з одного аркушу. Цікаво, що площа (майдан) арабською звучить так само, як і українською - майдан.

Це слово широко увійшло у вжиток після подій Помаранчевої революції в Києві у 2004 році, де масові протести на центральній площі - Майдані Незалежності - призвели до перевиборів президента і приходу до влади Віктора Ющенка.

Головний редактор єгипетської газети "Анбал Моску" Раєд Джабер розповів також, що демонстранти створили "мирну армію", завданням якої є забезпечення безпеки людей, які проводять на площі по кілька днів поспіль.

Демонстранти обзавелися і власним польовим госпіталем, в якому працюють медики з числа протестуючих, є набір медикаментів для надання першої допомоги.

У центрі площі встановлені намети, в яких ночують опозиціонери. Добровольці роздають продукти і воду. Є й спеціальні бригади для прибирання сміття.

В цілому ситуація спокійна, хоча арабські телеканали і повідомляли про ряд сутичок прихильників і супротивників президента на підступах до площі Тахрір. Армія більш чітко, ніж у попередні дні контролює ситуацію, демонстрантів з різних боків розділяє колючий дріт.

Нагадаємо, акції протесту в Єгипті тривають десятий день поспіль. Країну вже залишили десятки тисяч іноземних туристів, банки та біржі були закриті весь минулий тиждень, робота багатьох промислових підприємств також зупинена.

За останні дні в результаті зіткнень демонстрантів з поліцією і один з одним загинули більше 150 людей. За неофіційними даними, кількість жертв досягла 300.

У п'ятницю на вулиці Каїра знову вийшли сотні тисяч демонстрантів, які вимагають відставки президента Хосні Мубарака, а також ті, хто підтримує главу держави.

Читайте також:

Революція обходиться Єгипту в 310 млн доларів щоденно

У Єгипті дипломатичний автомобіль збив десятки демонстрантів (відео)

Експерт: події в Єгипті є продовженням Помаранчевої революції

Нємцов: Янукович слідує "понятіям" і закінчить, як президент Тунісу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: