Єгипетські партії висунули військовій владі ультиматум

Представники 60 єгипетських партій різної політичної спрямованості, включаючи найбільш впливових в даний час "Братів-мусульман", дали владі час до неділі.

Політичні партії Єгипту пригрозили бойкотувати парламентські вибори, якщо військові, які очолюють країну, не внесуть низку поправок до виборчого законодавства.

Як уточнює "Аль-Джазіра", з такою заявою виступили в середу представники 60 єгипетських партій різної політичної спрямованості, включаючи найбільш впливових в даний час "Братів-мусульман".

"Ми оголосимо бойкот, якщо вони не погодяться з нашими вимогами до неділі", - сказав Саїд аль-Бадаві, лідер партії "Вафд".

Поправки, яких вимагають партії, стосуються порядку обрання депутатів у верхню і нижню палати парламенту. Відповідно до закону, схваленого Верховною радою збройних сил, кандидати від політичних партій повинні йти на вибори тільки в рамках списків, причому під них в обох палатах парламенту зарезервовані дві третини місць.

Решта місць призначені для незалежних кандидатів. Представники партій домагаються права брати участь у виборах не тільки за партсписками, але і в якості незалежних кандидатів.

За заявою авторів ультиматуму, подібні зміни будуть перешкоджати тому, щоб у парламент потрапили прихильники екс-президента Єгипту Хосні Мубарака.

Крім цього, вони вимагають від військових якнайшвидшого вступу в силу антикорупційного "закону про зраду", який був прийнятий ще президентом Гамалєм Абдель Насером.

У минулий вівторок Верховна рада збройних сил Єгипту оголосила, що реєстрація кандидатів на парламентських виборах буде проходити з 12 жовтня, а самі вибори почнуться 28 листопада.

Після повалення влади Мубарака і заборони лояльної йому Національно-демократичної партії і до проведення всенародних виборів законодавча влада в Єгипті тимчасово належить військовим.

Деякі з "Братів-мусульман" вже виступили проти бойкоту, так як він може перешкоджати процесу передачі влади від військових представникам політичних партій.

Читайте також:

Влада Єгипту готує операцію проти ісламських бойовиків

Більшість єгиптян хочуть смертного вироку для Мубарака

У Єгипті оновлений після масових протестів уряд прийняв присягу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: