Єгиптяни йдуть до палацу президента і готуються до "проводів Мубарака"

Вже десятий день поспіль противники президента Єгипту вимагають його відставки. Сьогоднішній марш відбудеться під президентським палацом і називатиметься "проводами Мубарака".

Антиурядові акції протесту в Єгипті сьогодні можуть набрати нових масштабів. Радикальні супротивники президента Хосні Мубарака обіцяють вивести мільйон людей на центральну площу Каїра, а також організувати в мечетях масові молитви. Прем'єр-міністр Єгипту Ахмед Шафік вже віддав розпорядження МВС не перешкоджати мирним маршам.

Протестуючі планують організувати новий марш до президентського палацу. Сьогоднішній марш охрестили "проводами Мубарака".

Влада президента Мубарака виглядає хиткою, оскільки величезні натовпи його супротивників в четвер зібралися в Каїрі і вже десятий день поспіль вимагаючи його відставки. Також на Мубарака тисне міжнародне співтовариство, яке закликає його скласти повноваження і відійти від влади.

Незважаючи на розпуск уряду протестуючі продовжили вимагати відходу президента від політики. Тисячі єгиптян як і раніше залишаються на площі Тахрір у Каїрі.

Багато протестуючих заявили, що спали на площі Тахрір вже кілька ночей поспіль і продовжать спати на вулицях поки їх вимоги не будуть виконані. "Ми спимо тут і ми не залишимо площу, якщо він (Мубарак) не піде", - звучать заяви протестуючих.

У четвер насильство знову спалахнуло між антиурядовими демонстрантами і прихильниками Мубарака, що призвело до жертв.

Багато хто вважає, що за всіма провокаціями, безпрецедентним насильством і безглуздими нападами стоїть колишній глава МВС Хабіб аль-Адлі, який спочатку віддав наказ усім силовим структурам покинути вулиці міст, а потім велів випустити з тюрем ув'язнених, у тому числі кримінальних злочинців і відбуваючих ув'язнення за тероризм.

Всупереч заявам Шафіка про те, що порядок в країні буде відновлений, якісь сили знову завдали удару своїми провокаційними акціями. Увечері в Каїрі і передмісті були підпалені кілька великих гіпермаркетів і торгових центрів. У місті спалахували сутички між прихильниками і противниками режиму Мубарака, звучали постріли, билися іноземні журналісти.

Нагадаємо, Хосні Мубарак заявив, що піде з поста президента у вересні, коли відбудуться чергові президентські вибори.

Все про ситуацію в Єгипті читайте тут.

Читайте також:

Мубарак: у загибелі людей винен не я, а "Брати-мусульмани"

Єгипетським чиновникам заборонили залишати країну

600 людей поранено у кривавому бою в Каїрі: єгиптяни заявили про початок війни

ВідеоЄгиптяни готуються до "проводів Мубарака"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: