Єгора Гайдара поховають на Новодівочому цвинтарі у Москві

Прощання з одним із ідеологів ринкових реформ в Росії пройде в суботу, 19 грудня, у Центральній клінічній лікарні в Москві.

Відомого російського економіста і політика Єгора Гайдара, який раптово помер в середу, 16 грудня, поховають в суботу на Новодівочому цвинтарі у Москві.

"Виділили місце йому на Новодівочому цвинтарі", - повідомив колишній помічник Гайдара Геннадій Волков.

Прощання з одним із ідеологів ринкових реформ в Росії, який на початку 1990-х виконував обов'язки прем'єра РФ, пройде в суботу у Центральній клінічній лікарні.

Єгор Тимурович Гайдар помер на 54-му році життя у своєму заміському будинку. Точна причина його смерті стане відома після проведення медичної експертизи. За попередніми даними, Гайдар помер через тромб, що відірвався.

У Росії ставлення до фігури Гайдара і його реформ суперечливе. Гайдара називають і головним будівельником нової російської держави, і руйнівником країни. У 1991-1994 роки Гайдар обіймав високі посади в уряді Росії (зокрема був в.о. голови уряду). Депутат Держдуми першого (1993-1995) і третього (1999-2003) скликань.

Але в чому сходять і його прихильники, і супротивники - "без Гайдара не було би нової Росії". Як пише російська преса, Єгор Гайдар перевершив за популярністю свого легендарного діда, радянського письменника Аркадія Гайдара. Випускник економічного факультету МГУ, молодий учений, він недовго перебував в тіні свого прізвища.

У 1991 році Гайдар став міністром економіки і фінансів, віце-прем'єром, виконував обов'язки голови уряду. Саме у цей період він провів в країні жорсткі реформи, найбільш знаковою з яких стала лібералізація цін, після якої в магазинах з'явилися продукти. Він же став батьком приватизації разом з Анатолієм Чубайсом.

Після жорстких реформ, через які виросли ціни, в суспільстві Гайдара визнали винуватцем всіх економічних проблем. Ставлення до нього було таким негативним, що він назавжди пішов з великої політики, встигнувши за кілька років увійти до історії. Останніми роками Єгор Гайдар працював в Інституті економіки перехідного періоду, займався наукою.

Читайте також:

Помер екс-керівник російського уряду Єгор Гайдар

У США помер один з найвпливовіших економістів 20-го сторіччя

Економісти склали "десятку" ключових прогнозів на 2010 рік

Касьянов: Путін тримав Єльцина у "золотій клітці"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: