Єлизавета ІІ святкує день народження. Життя по-королівськи та екстремальні вибрики

Королеві виповнився 91 рік.

Сьогодні, 21 квітня, у британців особливий день - день народження королеви Єлизавети ІІ. Їй 91 рік. Для усього світу вона - королева Британії Єлизавета ІІ, а для родини - просто мама, дуже добра бабуся, і вже 70 років вірна дружина.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Коли 1926-го в родині принца Альберта народилася дівчинка Єлизавета, яку ніжно називали Лілібет, ніхто і подумати не міг, що колись вона стане Королевою, адже у родині всі чекали на народження принца.  Тому Лілібет спокійно навчалась вдома, обожнювала вивчати французьку, і просила батьків подарувати ще одну собачку вельш коргі, яких королева і досі обожнює. Син у королевській родині так і не народився, тож Георг VI став брати доньку із собою в усі поїздки. Коли принцесі було усього 13 років, одна з таких поїздок  змінила усе її життя.

Королева Єлизавета ІІ та принц Філіп разом уже 70 років. Вони перші, хто зламали стереотип, що королі одружуються не з кохання. Адже їхнє кохання було з першого погляду. Син грецького принца, високий, показний блондин, тоді - кадет військово-морського училища, одразу зачарував принцесу. Вони листувалися під час Другої світової, коли юний Філіп був на фронті. А вже після закінчення війни одне без одного себе не уявляли. Він освідчився їй, а вона погодилась, навіть не спитавши дозволу батьків. Проти шлюбу були всі – "він православний, зовсім не має грошей, а сестри його вийшли заміж за нацистських принців!". Та їм ніхто не зміг завадити, і 1947-го вони одружилися. Щоправда, тоді знаменитого поцілунку на балконі Букінгемського палацу публіка не побачила, вперше Єлизавета ІІ дозволила коханому публічно поцілувати себе після 60 років шлюбу, у різдвяну ніч.

1952-го помер король-батько. Того дня Лілібет стала Єлизаветою ІІ, королевою Великої Британії, та і досі річницю правління не святкує - для неї це день смутку за татом. Та все ж церемонія коронації була гучною, вперше її знімали камери, і вона досі вважається найдорожчою за всю історію монархії.

Тоді ж Королева вперше порушила столітні традиції. Замість привітання рукою, вона вклонилася підданим.

Єлизавета ІІ на троні вже 65 років. Вона консервативна, але завжди йде в ногу із часом. Ніколи не свариться з міністрами, при цьому до її думки завжди дослухаються. Вона все менше з'являється на публіці, більше часу проводить із онуками, улюбленими скакунами та собаками. Та при цьому і досі обожнює жартувати. До Лондонської олімпіади вона знялася у ролику з тодішнім містером Бондом – актором Деніалом Крейгом. Вони разом ніби стрибали з парашутом. За цю роль 87-річну королеву нагородили британською кінопремією - за кращу виконавицю ролі дівчини Бонда.

Ну, а весь світ вже давно нагородив Єлизавету ІІ званням кращої Королеви століття.

Королева має певні привілеї. Скажімо, у Єлизавети ІІ немає паспорта. Для того, аби перетнути кордон, їй достатньо показати купюру зі своїм зображенням. Не потрібні королеві також і автомобільні права. Хоча кермувати Єлизавета обожнює. Щодо стилю кермування, то королівське оточення називає його так: вона їздить, як пекельний кажан. А ще може осідлати коня.

Ще її величність не можна арештувати, вона не може бути свідком у суді і тим більше потрапити за ґрати. Та й приводу вона ніколи не давала.

І нарешті одна зі слабкостей її величності - це собаки породи коргі. Завдяки цій пристрасті, силами королеви, була виведена нова порода – доргі. Колись Єлизавета звільнила лакея, коли дізналася, що той дав одному із собак спробувати віскі.

Нагадаємо, нещодавно Єлизавета ІІ познайомилася з восьмимісячним слоненям, названим на її честь.

Залиште свій коментар