Єменські богослови оголосять джихад в разі вторгнення в країну

Ісламісти готові оголосити "священну війну" в разі нападу на Ємен, де посилилися бойовики "Аль-Каїди" іноземних військових.

Ісламські вчені Ємену підписали заяву про оголошення "священної війни" (джихаду) у разі нападу на країну іноземних військових.

На думку експертів, заява єменських богословів - реакція на почастішали в ЗМІ обговорення про перенесення американцями війни проти "Аль-Каїди" на територію Ємену. Масла у вогонь підлили і слова сенатора Джозефа Лібермана який заявив, що США повинні переслідувати своїх ворогів у нових місцях, у тому числі і в Ємені.

Більше 150 єменських ісламських вчених і релігійних діячів підписалися під текстом заяви яких йдеться, що "у разі якщо Ємен піддасться вторгнення ззовні, джихад стане обов'язком для кожного мусульманина країни".

Також у своїй заяві богослови заявляють і про повне неприйняття ними будь-яких угод у сфері військового співробітництва Ємену з іноземними державами.

Одним з "найвидатніших" підписантів заяви став шейх Абдуль Маджид Зіндані, видачі якого вимагає Вашингтон. США звинувачують богослова в пособництві тероризму.

Проблема безпеки в Ємені стала однією з найбільш обговорюваних в світі тем і актуалізувалася після різдвяного інциденту на борту літака A-330, що слідував з Амстердама в Детройт.

Громадянин Нігерії Умар Фарук Абдулмуталлаб спробував привести в дію вибуховий пристрій. Пізніше з'ясувалося, що Абдулмуталлаб проходив терористичну підготовку в одному з таборів "Аль-Каїди" в Ємені.

Читайте також:

Влада Ємену заявила про знищення лідера місцевої Аль-Каїди

Спецслужби Ємену захопили лідера місцевої "Аль-Каїди"

США відмовилися від вторгнення в Ємен і Сомалі

Франція закрила посольство в Ємені через погрози Аль-Каїди
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: