Єменські бойовики-хусити попередили США і Саудівську Аравію про підготовку Іраном нових нападів – WSJ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони також заявляють, що Іран тисне на них для участі в цих атаках.

Єменські бойовики-хусити передали дипломатичними каналами США та Саудівській Аравії попередження про те, що Іран готує нові атаки на саудівські об’єкти.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.

Лідери бойовиків зазначили, що вирішили повідомити про підготовку атак через те, що Іран тисне на них для участі в цих нападах.

Джерела видання не знають, наскільки серйозно до цих попереджень поставились у США, водночас, у Саудівській Аравії активно посилюють охорону таких стратегічних об’єктів як аеропорти на нафтопереробні заводи.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії 14 вересня сталася пожежа на одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco. У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що два об'єкти компанії Saudi Aramco на великих родовищах Абкайке і Хурайсе піддалися атаці з використанням дронов. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, але у США впевнені, що за атакою стоїть Іран.

Saudi Aramco - державна компанія Саудівської Аравії, яка контролює нафтові потужності країни. 2018 року експерти Moody's Investors Service назвали її найприбутковішою компанією в світі - чистий прибуток Saudi Aramco склала $ 111,1 млрд. Це більше, ніж показали Apple, Google і ExxonMobil разом узятих. Saudi Aramco називає свій НПЗ найбільшим у світі, він може переробляти до 7 млн барелів у день. У 2006 році бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" зробили невдалу спробу влаштувати вибух на заводі.

Детальніше про те, як розвивались події через напад на саудівські заводи читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти

Нафта на світовому ринку подорожчала на 20% - це найбільший показник з 1991 року. А сталося все через атаку дронами двох нафтових об'єктів країни. Серед них і найбільший в світі нафтопереробний завод. Полум'я пожежникам вдалося взяти під контроль.  

Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти

Залиште свій коментар

Вибір редакції