ЄС буде жорстким до Росії

На думку дипломатів ЄС, Європа має жорсткіше реагувати на події, пов'язані з роботою російської владии.

Володимир Путін
УНІАН
Європа неоднозначно сприймає російську політику.
Європейський Союз повинен проводити жорсткішу політику щодо Росії на тлі завершення повноважень президента Володимира Путіна.

Про це заявили в п`ятницю міністри закордонних справ країн ЄС.

Низка країн висловила свож здивування тим, що ЄС не відреагував на "ракетний інцидент" між Москвою і Тбілісі, а також побоюються використання Росією своїх енергетичних ресурсів як зброї для впливу на внутрішню політику блоку.

ЄС може мати значний вплив на процес вступу РФ до Світової організації торгівлі, проте у свою чергу повинен наполягти на тому, щоб Москва поводилась відповідальніше, вважають глави зовнішньополітичних відомств Євросоюзу.

Польща заявила, що не виключає блокування процесу вступу Росії до СОТ у тому разі, якщо Москва не скасує ембарго на поставки продукції польського сільського господарства.

"Ми хочемо конструктивних відносин з Росією, але ми хочемо, щоб і Росія продемонструвала відповідальність", - сказав міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд.

"Ми не змогли прийняти рішення (щодо суперечки Росії і Грузії) і сформулювати Росії свою позицію", - сказав міністр закордонних справ Латвії Артіс Пабрікс.

У свою чергу, комісар ЄС з питань зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер відзначила, що, попри зростання торгівлі з Росією на 20% на рік, у ЄС виникає "дедалі більше питань" щодо дотримання прав людини і демократії в Росії.

Водночас на конференції в Женеві Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер закликав до зміцнення зв`язків між Росією і країнами західного оборонного блоку. Відносини між НАТО і Росією залишаються недостатньо дружніми і потребують зміцнення, сказав він.

"Якщо ми подивимось на нещодавні дії Росії, то ми побачимо, що, незважаючи на десятиліття роботи, у відносинах НАТО і Росії зберігаються стереотипи часів Холодної війни. Нам потрібно подолати це", - сказав Схеффер.

"Ми не можемо допустити, щоб короткострокові тактичні розрахунки піддавали ризику довгострокове стратегічне партнерство", - додав генсек НАТО.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: