У ЄС хочуть ввести санкції проти російських чиновників через Ходорковського

Як вважає група депутатів Європарламенту, санкції - це єдина можливість змусити російську владу дотримуватися верховенство закону.

Група депутатів Європарламенту на чолі з представником Партії ліберал-демократів Христиною Оюланд (Естонія) закликала колег розглянути можливість введення візових і економічних санкцій проти російських чиновників, причетних, до винесення несправедливого і політично мотивованого, на їхню думку, вироку колишньому керівнику компанії "ЮКОС" Михайлу Ходорковському та колишньому керівнику МФО "Менатеп" Платону Лебедєву.

"Санкції - це єдина можливість змусити російську владу дотримуватися верховенство закону. Представники Європарламенту і інших європейських установ довго намагалися переконати своїх російських колег на словах, але ці дискусії виявилися шляхом у нікуди", - повідомив прес-секретар Оюланд.

Як повідомляється, 10 січня підкомітет Європейського парламенту з прав людини обговорив вирок, винесений Ходорковському та Лєбєдєву.

Голова підкомітету, парламентарій від Фінляндії Хейді Хаутала висловила бажання підтримати демократичну опозицію в Росії.

"Європейський Союз дуже відкрито підтримав білоруську опозицію. Хіба ми не можемо так само відкрито підтримати демократичну опозицію в Росії?Ми не повинні допускати подвійних стандартів", - сказала Хаутала.

Європарламентарі, що прийняли участь  у дискусії, знову нагадали, що ЄС очікує від Росії дотримання її міжнародних зобов'язань у сфері верховенства права.

Висновки підкомітету з прав людини можуть лягти в основу резолюції майбутньої пленарної сесії Європарламенту.

Дебати, в яких, крім депутатів, брали участь представники правозахисних організацій, експерти в галузі права та фінансів, продемонстрували неприйняття європейської громадськістю правової ситуації в Росії.

Учасники дискусії відзначили, що вирок і хід процесу різко суперечать заявам на самому високому рівні російського керівництва про дотримання прав людини в Росії.

Як відомо, 27 грудня Ходорковський і Лебедєв були визнані винними по другій кримінальній справі. У вироку, зокрема, вказується, що підсудні скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення.

Суд також встановив, що обвинувачені вчинили цілий комплекс фіктивних угод, щоб мати можливість безперешкодно викрадати нафту компанії "дочок" ЮКОСа. За словами судді Віктора Данілкіна, вина Ходорковського і Лебедєва знайшла в суді своє повне підтвердження, у тому числі за показаннями свідків і вивченими документами.

30 грудня Хамовнічеський суд Москви оголосив строки, до яких засуджені Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв. З урахуванням першого вироку вони склали 14 років.

За словами адвокатів, Ходорковський і Лебедєв можуть вийти на свободу у 2017 році, оскільки ним у строк покарання зараховані кілька років перебування в СІЗО. При цьому екс-глава "ЮКОСа" і колишній керівник МФО "Менатеп" не планують просити про помилування.

Читайте також:

Борис Акунін розробив план звільнення Ходорковського

Вступ Росії до СОТ ускладниться через вирок Ходорковському

Меркель і голова Європарламенту розкритикували вирок Ходорковському

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: