ЄС готує нові санкції за "вибори" на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Конкретні рішення очікуються вже найближчим часом.

Брюссель, ймовірно, найближчим часом запровадить санкції за організовані проросійськими сепаратистами на Донбасі так звані "вибори". ЄС дотримується єдиної позиції - не визнавати "голосування", що відбулось 11 листопада на сході України, заявила верховна представниця ЄС з зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні у понеділок, 19 листопада, після консультацій з міністрами закордонних справ країн ЄС.

Фотогалерея В ОРДЛО відзвітували про "високу явку" на псевдовиборах (7 фото)

За її словами, "цілеспрямовані заходи" повинні бути вжиті найближчими днями або тижнями. За даними дипломатичних джерел, вони можуть включати в себе заборону на в'їзд в ЄС або арешт майна тих осіб, на яких лежить політична відповідальність за так звані вибори, передає агентство dpa.

Одразу після проведення "виборів" на Донбасі Європейський Союз засудив їх як нелегітимні і такі, що підривають територіальну цілісність і суверенітет України.

"Фіктивними" та незаконними назвав ці "вибори" й Державний департамент США. У НАТО заявили про те, що не визнають "вибори", оскільки вони "суперечать букві та духу Мінських угод та підривають зусилля, спрямовані на мирне врегулювання конфлікту".

ВідеоЄвропосадовці можуть запровадити покарання для причетних до виборів на окупованій частині Донбасу

У Брюсселі радяться міністри закордонних справ країн ЄС. На засіданні обговорюють ситуацію в Україні, і - можливо - запровадять покарання для причетних до виборів на окупованій частині Донбасу. Ці вибори в Євросоюзі назвали незаконними ще до їх проведення. 

Європосадовці можуть запровадити покарання для причетних до виборів на окупованій частині Донбасу

Нагадаємо, 11 листопада на окупованих територіях Донецької та Луганської областей відбулися організовані Росією незаконні вибори "глав" та "депутатів". Міжнародна спільнота та українська влада не визнають так звані вибори і закликають ігнорувати їх. Росії погрожують новими санкціями за організацію та проведення псевдовиборів. За результатами цих "виборів" прогнозовано перемогли ставленики Москви – Денис Пушилін та Леонід Пасічник. 

Служба безпеки України проінформувала, що заради створення видимості високої явки на "виборчих дільницях" організували пункти продажу дешевих продуктів харчування, а також виборцям роздавали безкоштовне поповнення рахунку місцевого мобільного оператора.

Про невизнання так званих виборів в ОРДЛО заявили у Польщі, закликавши країни Євросоюзу впровадити додаткові санкції і заборонити видачу віз та заморозити активи осіб, які відповідальні за їхню організацію. 19 листопада міністри закордонних справ країн-членів ЄС обговорять це питання

Вибір редакції