ЄС хоче урізати владу Лукашенку

В ЄС вважають, що білоруський парламент може узяти на себе функції захисту прав людини.

Уповноважені з прав людини в ЄС пропонують Білорусії відмовитися від надмірної концентрації влади і перейти до реального розділення її гілок.

"Важливо, щоб в Білорусії мало місце реальне розділення влади, а не вся влада була сконцентрована в одних руках", - заявив жомбудсмен Федерального уряду Німеччини Гюнтер Нооке, що знаходиться в Мінську з візитом у складі делегації омбудсменів ряду держав Євросоюзу.

Зокрема, він вважає, що білоруський парламент може узяти на себе функції захисту прав людини. "У парламенті могла б бути структура, яка приймала б скарги громадян на порушення прав людини", - пояснив уповноважений з прав людини ФРН. Відповідаючи на питання, чи буде потрібно Білорусії для цього конституційні зміни, Нооке відзначив, що "найважливіший момент - мати хорошу Конституцію, яка захищає, охороняє права і свободи".

Варто відзначити, що, за твердженням білоруської влади, в країні почалася "політична відлига": влада нібито пішла назустріч вимогам опозиції, відпустила політичних ув'язнених, не розганяє опозиційні акції, проводять вибори без порушень і навіть хоче скасувати страту.

Проте, за даними опозиції, чергова "відлига" виявилася уявною. Нагадаємо, що в середині лютого біля посольства Білорусії в Москві минула незвичайна акція проти політичних репресій в республіці.

Читайте також:

Через кризу Білорусь припинила виробництво валянок

Євросоюз погрожує Білорусі проблемами після визнання Абхазії і Південної Осетії

Лукашенко можуть пустити в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: