ЄС і арабські країни вимагають розслідувати розстріл Ізраїлем "Флотилії миру"

Водночас, Палестинська автономія вимагає скликання Ради Безпеки ООН, щоб дати належну оцінку діям ізраїльських військових.

Ліга арабських держав (ЛАГ) 1 червня скличе в Каїрі надзвичайне засідання у зв'язку з трагічними подіями з турецьким поромом, атакованим Ізраїлем при спробі прорвати блокаду сектору Газа.

Очікується, що на засіданні буде вироблена "колективна позиція арабів" з приводу штурму ізраїльських ВМС міжнародної "Флотилії свободи", яка була направлена у бік прибережного анклаву з вантажем гуманітарної допомоги для палестинців. "Цей кривавий абордаж явив собою нове чітке послання Ізраїлю, що він не хоче миру", - заявив генеральний секретар Ліги Амр Муса.

Засідання ЛАГ відбудеться на заклик Палестинської національної адміністрації (ПНА), яка вже в понеділок увечері збереться в Рамаллі на позачергову нараду для обговорення ситуації, що склалася.

Одночасно з цим ПНА закликала до скликання Ради Безпеки ООН. Як повідомив глава палестинської делегації на переговорах з Ізраїлем Сагіб Арикат, Махмуд Аббас дав вказівки палестинському представнику при ООН вимагати скликання позачергового засідання Радбезу для обговорення "злочину Ізраїлю". Крім того, ПНА вимагає негайного втручання США в ситуацію, що загрожує розв'язуванням нової інтифади (палестинського повстання) проти Ізраїлю.

Водночас Євросоюз вимагає від ізраїльської влади "повного розслідування" нападу на гуманітарний караван. "Для ЄС ізраїльська політика блокади сектору Газа є неприйнятною і контрпродуктивною", - зазначила верховна представниця ЄС з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

Вона закликала до "негайного припинення блокади" і "негайного і безумовного" відкриття сектора Газа для судів з гуманітарною допомогою, а також для доставки промислових товарів і безперешкодного пересування людей як у сектор Газа, так і з нього.

За попередньою інформацією, на борту судів каравану, що спрямовувався у сектор Газа, знаходилися кілька депутатів Європарламенту. Відомо також, що на борту одного з судів перебувала лауреатка Нобелівської премії миру 1976 року Мейрід Корриган-Магуайр.

Водночас, міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак звинуватив у провокаціях правозахисників, які намагалися прорвати блокаду сектора Газа.

Читайте також:

Ізраїль назвав флотилію правозахисників провокацією терористів

Туреччина відкликає свого посла з Ізраїлю

При атаці військ Ізраїлю на гуманітарний караван загинули 19 осіб

За напад на турецьке судно Ізраїлю пригрозили "непоправними наслідками"

ВідеоПри атаці військ Ізраїлю на гуманітарний караван загинули 19 осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: