ЄС і США міняють резолюцію по Косово

Європейський союз і США можуть дослухатися до Сербії та відмовитися від ідеї надання Косово незалежності.

Воїслав Коштуніца
Архів
Сербський прем'єр категорично заперечує незалежність Косово.

Євросоюз і США внесли зміни в проект резолюції ООН про статус Косово, відмовившись від готовності надати незалежність краю, якщо переговори із Сербією проваляться. 

У  попередній версії проекту містився заклик до обох сторін провести чотиримісячні переговори, а також був прописаний план надання незалежності Косово. 

Бєлград відкинув такий варіант вирішення питання про статус краю. Росія загрожувала накласти вето на цей проект при його розгляді в ООН. 

Представник США в ООН Залмай Халілзад заявив, що нова версія проекту резолюції все ще знаходиться в стадії остаточного узгодження. За його словами, вона буде представлена Раді безпеки ООН після переговорів з російськими представниками.

Марті Ахтісаарі
Lenta.ru
ООН змінює резолюцію Марті Ахтісаарі.
 

У вівторок Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун застеріг від затягування вирішення питання про статус Косово. 

У новому проекті знов міститиметься заклик до Сербії та албанської більшості Косово провести чотиримісячні переговори.В разі провалу переговорів йтиметься не про надання незалежності краю, а про ”подальший розгляд питання”. 

Новий проект резолюції - вже третя спроба добитися її підтримки з боку Росії, котра заявляє, що незалежність Косово буде можлива тільки в тому разі, якщо на це погодиться Бєлград. 

Раніше прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца заявив про відмову від попереднього варіанту резолюції по Косово. За словами Коштуніци, Сербія виступає категорично проти автономії або незалежності краю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: