ЄС майже дав гроші на Galileo

Міністри країн ЄС домовилися про обсяги фінансування проекту Galileo.

Міністри фінансів 27 країн-членів Євросоюзу досягли домовленості про обсяги фінансування з бюджету цієї регіональної організації 2008 року проекту створення європейської глобальної навігаційної супутникової системи Galileo, повідомили європейські ЗМІ.

За їхньою інформацією, глави фінансових відомств вирішили, зокрема, що із загального бюджету ЄС у період 2007-2013 років на реалізацію проекту буде виділено 2,4 мільйони євро, з яких 1,6 мільярди складуть невитрачені кошти, що призначалися для субсидій європейськими фермерських господарствам, обсяг яких ЄС має намір значно урізати. Єврокомісія пропонувала виділити 2,7 мільярди євро на фінансування Galileo.

Тепер рішення міністрів фінансів належить затвердити Європарламенту.

У червні цього року міністри транспорту країн ЄС схвалили продовження реалізації найамбітнішого в історії цієї регіональної організації проекту та його фінансування за рахунок держкоштів, відмовившись від планів приватно-державного партнерства.

Графік створення Galileo виявився під загрозою зриву після того, як консорціум європейських приватних компаній (AENA, Alcatel, EADS, Finmeccanica, Hispasat, TeleOp і Thales), якому було надано право створити загальну експлуатаційну структуру для реалізації проекту й розподілити частки фінансування, відмовився від своїх зобов'язань через фінансові ризики та сумніви в рентабельності проекту.

Проект Galileo передбачає створення й розміщення на орбіті системи з 30 супутників радіонавігації та позиціонування. Galileo є аналогом російської ГЛОНАСС і американської GPS, введення системи в експлуатацію спочатку планувалося на 2008 рік, проте потім було перенесено на 2013 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: