ЄС має намір замінити Росію у союзі з Білоруссю

Посол Великобританії в Мінську Найджел Гулд-Девіс дав зрозуміти, що Захід може підтримати Білорусію.

ЄС готовий зайняти місце головного союзника Білорусії через те, що відносини всередині Союзної держави зіпсовані через "молочний скандал".

Зокрема посол Великобританії в Мінську Найджел Гулд-Девіс дав зрозуміти, що Захід може підтримати Білорусію.

"Ми відзначаємо значне поліпшення відносин Білорусі з Євросоюзом, що стало можливим завдяки участі Білорусі в "Східному партнерстві". Ми бачимо нову динаміку і маємо намір підтримати Білорусію для того, щоб ці процеси стали незворотними", - заявив посол.

Зазначимо, що відносини Росії та Білорусі останнім часом погіршалися. Президент Білорусі Олександр Лукашенко публічно заборонив своєму уряду "кланятися Росії" та просити в сусідньої держави грошову підтримку.

Міністра фінансів РФ Олексія Кудріна, який перед цим висловив сумніви в платоспроможності Білорусі, Лукашенко порівняв з "відморозками" та порадив тому полікуватися.

Водночас Мінськ налагоджує стосунки з Євросоюзом. Наприкінці квітня 2009 року Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу. А нещодавно, на зустрічі з міністром закордонних справ Словенії, "бацька" заявив, що зближення республіки з ЄС є його давнім стратегічним курсом.

Читайте також:

Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Білорусь готова закрити кордони з Росією

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: