ЄС може посилити контроль на кордонах, а Іспанія закликає змінити Шенгенську угоду

Дата публікації
ЄС може посилити контроль на кордонах, а Іспанія закликає змінити Шенгенську угоду

Іспанія хоче змінити Шенгенську угоду / Getty Images

Голови європейських МВС на спільній нараді закликали Єврокомісію посилити контроль на зовнішніх кордонах ЄС.

Міністри внутрішніх справ європейських держав закликають посилити контроль на зовнішніх кордонах ЄС після терактів у Парижі.

Така заява міститься у декларації, ухваленій в неділю за підсумками наради в Парижі з питань боротьби з тероризмом, передає ТАСС.

Зокрема, за словами глава МВС Франції Бернара Казнєва, планується налагодити більш глибоке співробітництво між операторами інтернет-зв'язку, щоб оперативно виявляти і видаляти заборонений контент, особливо заклики до терористичної діяльності та насильства.

"Ми очікуємо, що Європейська комісія зробить відповідні кроки у даному напрямку", - наголосив Казнєв.

Також глави МВС вказали на "термінову необхідність" налагодження системи обміну даними між аеропортами всередині ЄС щодо пересування пасажирів.

Водночас Іспанія хоче запровадити прикордонний контроль в рамках ЄС, який би не був дискримінуючим і в той же час гарантував би безпеку в умовах, коли чимало джихадистів повертаються з Близького Сходу в Європу.

Міністр внутрішніх справ Хорхе Фернандес Діас вважає, що це можливо запровадити шляхом зміни в правилах Шенгенської угоди, про що він сказав в інтерв'ю El Pais.

На його думку, така зміна не приведе до того що буде обмежено свободу пересування в ЄС. "Інша справа в тому, що потрібні певні елементи контролю, які не підривають загальний принцип свободи пересування, і які можуть застосовуватись щодо осіб, стосовно яких існує розумна підозра в здійсненні терористичної діяльності", - сказав Діас.

За його словами, наразі терористи використовують свободу пересування в ЄС для підривання європейської безпеки.

Він висловив намір обговорити питання внесення змін до правил прикордонного контролю, що може потягнути за собою зміни до Шенгенської угоди, на зустрічі зі своїм французьким колегою в Парижі, зазначає Європейська правда.

Наступна публікація