ЄС може розширитися

Канцлер Німеччини, яка зараз головує в ЄС, Анґела Меркель заявляє, що досягнення згоди про зміну Угод ЄС відкриває шлях до розширення Євросоюзу.

ЄС зможе розширюватися
(Фото: spiegel.de)
Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявляє, що досягнення згоди про зміну Угод ЄС відкриває шлях до подальшого розширення Євросоюзу. Як повідомляє агентство УНІАН, про це вона заявила сьогодні зранку на прес-конференції після майже 19 годин безперервних переговорів. 

“Відкриття переговорів по новій угоді вже дає можливість говорити про розширення”, - сказала вона. Канцлер Німеччини зазначила, що в попередній угоді – Ніццькій угоді ЄС, максимальна кількість Євросоюзу була встановлена в розмірі 27 країн, що фактично призвело до того, що ЄС не міг думати про подальшу можливість розширення без зміни своїх головних документів. 

Водночас, відповідаючи на конкретне запитання щодо європейських перспектив Македонії, А.Меркель зазначила, що її європейське майбутнє залежить від самої Македонії, та її готовності проводити відповідні реформи. 

Як повідомлялося, сьогодні близько 6-ї ранку за київським часом Рада ЄС погодилася скликати міжурядову конференцію для проведення переговорів щодо змін до двох основних угод ЄС: Угоди про Європейський Союз, підписаної в 1992 році в Маастрихті, та Угоди про створення Європейського Співтовариства, підписаної в 1957 році в Римі. Міжурядова конференція має до кінця 2007 року остаточно погодити та напрацювати фінальний варіант тексту змін, якій носить попередню назву Угода реформ. 

Згідно з мандатом Міжурядовій конференції, зміни до Угод ЄС мають спиратися на посиленні ролі національних парламентів, зміні системи підрахунку голосів в Раді міністрів ЄС, створенні посади Верховного представника Союзу і закордонних справ та політики безпеки, який має, водночас, бути віце-президентом Єврокомісії. 

Згідно з мандатом планується внести зміни до складу Європарламенту, Єврокомісії, посилити роль Президента Єврокомісії, перетворити Раду ЄС в інституцію та створити офіс Президента, змінити систему 6-місячного президентства в Радах міністрів ЄС. 

ЄС матиме свого президента
(Фото: spiegel.de)
Як повідомлялось раніше, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що з 2009 року у Євросоюзі буде свій президент, крім того, високий представник ЄС з єдиної зовнішньої політики і політики безпеки отримає статус заступника голови Єврокомісії. 

"Ми сподіваємося, що з 2009 року у нас буде європейський президент і високий представник по загальній зовнішній політиці і безпеки, як сьогодні Хавьер Солана, але в ранзі заступника голови Єврокомісії", - сказала Меркель у Брюсселі після 36-годинних переговорів лідерів країн ЄС. 

Канцлер повідомила, що лідери 27 країн-членів Євросоюзу, присутні в Брюсселі на саміті, який завершився тільки в суботу рано вранці, схвалили новий проекту Конституції ЄС, який вступить в силу у 2009 році, і роботу над яким міжурядова конференція завершить в кінці 2007 року. "Ми досягли того, що хотіли виконати", - відзначила вона, повідомивши що "компромісу сприяли всі учасники саміту".

"Знадобилася добра воля, але це було непросто", - додала канцлер. За її словами, новим конституційним договором передбачено також обов'язкове виконання країнами-членами ЄС положень Хартії фундаментальних прав і застосування принципу кваліфікованої більшості при ухваленні рішень в Раді (міністрів) Євросоюзу. 

Так звана, формула "подвійної більшості", згідно якої рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували представники 55% держав ЄС, в яких проживає не менше 65% населення Євросоюзу, застосовуватиметься з 2014 року з перехідним періодом до 2017 року, "як цього хотіла Польща", сказала Меркель. "Ми дуже задоволені тим, що змогли досягти сьогодні вранці", - сказала канцлер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: