ЄС надасть Білорусі кредит в обмін на ключові підприємтсва

Євросоюз висунув Білорусі низку вимог задля отримання 10 млн. євро, серед яких приватизація і продаж підприємств європейцям, зміна виборчого законодавства та звільнення політв’язнів.

ЄС ставить умовою надання Білорусі великих кредитів приватизацію і продаж європейським інвесторам ключових білоруських підприємств.

Про це заявила Єврокомісар із зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер в ході зустрічі з президентом Білорусії Олександром Лукашенком, пише "Комерсант" із посиланням на джерела, близькі до переговорів.

Ферреро-Вальднер відвідала Білорусь 22 червня і від імені ЄС надала державі кредит у розмірі 10 мільйонів євро. Експерти заявили, що ця сума дуже мала: для порятунку білоруської економіки потрібно не менше 7 мільярдів євро.

Раніше Росія також обіцяла Білорусії великі кредити в обмін на контроль над ключовими підприємствами країни. Таким чином, тепер Мінську необхідно швидко зробити вибір між співпрацею з РФ і ЄС. Ще одна умова для розвитку співпраці, яку ЄС пред'явив Білорусії, - приведення виборчого законодавства у відповідність із стандартами ОБСЄ. Причому законодавство має бути змінене вже до наступних виборів.

Також від Мінська зажадали спрощення реєстрації неурядових організацій, введення свободи слова і зборів.
Крім того, Ферреро-Вальднер сказала Лукашенку, що Білорусія повинна вирішити проблему політв'язнів.

Візит Ферреро-Вальднер - перший приїзд високопоставленого європейського чиновника до Білорусі з моменту завершення "молочної війни" між нею та Росією.

Нагадаємо, 6 червня Росія заборонила ввезення молочної продукції з Білорусі. Це пояснювали тим, що білоруські виробники не привели свою документацію у відповідність з новими російськими держстандартами, а також тим, що вони демпінгують ціни.

В той же час аналітики пов'язували подію з охолоджуванням стосунків між країнами, яке було викликано небажанням РФ видати Мінську кредит у розмірі 500 мільйонів доларів. Через заборону на ввезення молочної продукції Білорусь проігнорувала саміт в РФ ОДКБ, а також пригрозила закрити митний кордон з Росією.

17 червня було оголошено, що держави домовилися по всіх спірних питаннях, і "молочна війна" завершена. 18 червня постачання білоруській молочній продукції в РФ поновилися.

Представник ЄС з питань зовнішньої політики Крістіана Хоман сказала, що візит Ферреро-Вальднер до Білорусії відкладався з лютого, але 15 червня Олександр Лукашенко подзвонив єврокомісарові і попросив її поквапитися з приїздом. При цьому Хоман завірила журналістів, що поїздка Ферреро-Вальднер не пов'язана з "молочною війною".

Лукашенко на зустрічі з Ферреро-Вальднер заявив, що Білорусія - це "сполучна ланка, міст між такими монстрами, як Євросоюз і Росія". Президент додав, що газо- і нафтопровід, а також автомобільні дороги і залізниця, що проходять з РФ до ЄС через Білорусь, знаходяться "в гарному стані, в набагато кращому стані, ніж у сусідів". При цьому Лукашенко відмітив, що Білорусія хоче налагодити гарні відносини з ЄС, "хоч комусь це і не подобається".

Читайте також:

Білорусь попросила в МВФ ще один мільярд доларів

Лукашенко взявся будувати "щирі стосунки" з Заходом

Путін пояснив причини "молочної війни"

Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: