ЄС наполягає на прийнятті Шаріфа

На думку Європейської комісії, пакистанський уряд має дозволити Навазові Шаріфу захищатися від звинувачень у корупції в пакистанському суді.

Екс-прем'єр Пакистану Наваз Шаріф ухвалив рішення покинути країну, щоб уникнути арешту і необхідності з'явитися перед судом

Екс-прем'єр Пакистану Наваз Шаріф ухвалив рішення покинути країну, щоб уникнути арешту та необхідності постати перед судом, повідомило у вівторок агентство Ассошиейтед Прес із посиланням на заяву пакистанського держміністра інформації Таріка Азіма.

Раніше Верховний суд країни ухвалив, що колишній прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф, що живе у вигнанні, може повернутися на батьківщину та захиститися в суді від пред'явлених йому звинувачень у корупції.

Шаріфу була надана можливість вибору: або він прибуде в місце ув’язнення та з'явиться перед пакистанським судом, або залишиться в Саудівській Аравії - країні, яка надала йому притулок на десять років, сказав Азім.

Раніше повідомлялося, що представниця Європейської комісії Крістіан Гоман (Christiane Hohmann) заявила, що пакистанський уряд має дозволити колишньому прем'єр-міністрові країни Навазу Шаріфу повернутися додому й захиститися в суді від пред'явлених йому звинувачень у корупції, повідомила агенція Associated Press.

Колишнього прем'єр-міністра Пакистану Наваза Шаріфа, що повернувся в понеділок з вигнання на батьківщину, було знову депортовано, незважаючи на серпневу ухвалу Верховного суду Пакістану щодо дозволу повернення 57-річного екс-прем'єра.

”З нашого погляду, рішення верховного суду абсолютно зрозуміле, і його потрібно дотримуватися, - сказала Гоман. - Якщо проти пана Шаріфа заведено справу, він повинен мати нагоду захищати себе в пакистанському суді".

Екс-прем'єра Пакистану Наваза Шаріфа, що повернувся у понеділок з вигнання на батьківщину, було депортовано всього через чотири години після прильоту, повідомили пакистанські телеканали з посиланням на поінформоване джерело.

"Його вже депортували," - повідомило журналістам джерело. За його словами, Шаріфа посадили в літак, що відправлявся до Саудівської Аравії.

За інформацією ЗМІ, Шаріфа, що прилетів у понеділок з Лондона, зустріли офіційні представники влади. Екс-прем'єру було запропоновано покинути країну, але він відмовився, після чого було ухвалене рішення про депортацію.

За даними пакистанських ЗМІ, Саудівська Аравія вже дала згоду знов надати притулок Навазу Шаріфу.

Шаріф займав пости прем'єр-міністра Пакистану в 1990-1993 і 1997-1999 роках. У 1999 році він був повалений в результаті військового перевороту, коли до влади в Пакистані прийшов нинішній президент країни генерал Первез Мушарраф. Після перевороту екс-прем'єр перебував у в'язниці, йому були пред'явлені серйозні звинувачення, зокрема в корупції і зраді.

У грудні 2000 року Шаріф вперше був відправлений у вигнання до Саудівської Аравії. Він повернувся на батьківщину через шість років, і знову висланий.

В даний час Шаріф, що жив в Саудівській Аравії, залишається лідером однієї з найвпливовіших опозиційних сил у країні - опозиційного крила партії Мусульманська ліга Пакистану (МЛП).

Як повідомив у неділю представник опозиційного крила МЛП Зафар Ікбал Джарга, Шаріф планував відправитись до міста Лахор, де знаходиться штаб-квартира його політичного руху.

Усі дороги, що ведуть в аеропорт Ісламабаду, перекриті властями, з метою запобігти прихильникам колишнього прем'єра влаштувати урочисту зустріч своєму лідеру. За даними опозиції, більше двох тисяч прихильників Шаріфа були арештовані напередодні запланованого повернення додому цього впливового політика.

Цього року в Пакистані повинні відбутися загальні вибори, і ряд опозиційних політиків, що проживають закордоном, зокрема екс-прем'єри Наваз Шаріф і Беназір Бхутто, заявляли про намір взяти участь у виборах.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: