ЄС не буде приймати в зону євро нових членів

На саміті ЄС вирішили, що в умовах кризи спрощений прийом до єврозони неприпустимий. Проте рано чи пізно туди потраплять усі нинішні члени ЄС.

Спрощеного прийому в зону євро нових країн-членів Євросоюзу в умовах глобальної фінансово-економічної кризи не буде.

Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. При цьому він підкреслив, що всі члени ЄС рано чи пізно увійдуть до "єврозони", за винятком двох держав, які від цього ухиляються. "У цьому (приєднанні до зони євро) вони можуть розраховувати на нашу підтримку. Ми хочемо, щоб ці країни (нові члени ЄС) стали членами зони євро, природно, якщо вони згодні виконати всі критерії, і ці критерії, безумовно, є вимогливими", - сказав Баррозу журналістам в Брюсселі, де завершився антикризовий неформальний саміт ЄС.

Глава Єврокомісії нагадав, що в "єврозону" вже входять чотири країни з нових членів ЄС. Баррозу констатував, що у зв'язку з глобальною кризою з боку інших держав-"новачків" ЄС відзначене більше бажання перейти на загальноєвропейську валюту, оскільки вони усвідомили, що євро - це "чинник захисту".

"Тому ми підбадьорюємо всі країни, щоб зробити зусилля для виконання критеріїв членства в зоні євро", - сказав глава виконавчої влади ЄС.

Нагадаємо, 1 березня в Брюсселі пройшов одноденний надзвичайний саміт Євросоюзу. Завданням зустрічі було спробувати зупинити подальше погіршення відносин між країнами ЄС, консолідувати їх і визначити низку спільних кроків з подолання фінансово-економічної кризи.
 

Читайте також:

Євросоюз готує комплексну допомогу Україні

Меркель: перспектива України залежить від її відносин з Росією

Євросоюз погрожує Білорусі проблемами після визнання Абхазії і Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: