ЄС низько оцінив реформи в Туреччині

Єврокомісія незадоволена ходом реалізації Туреччиною реформ, які вона зобов'язана здійснити як кандидат у члени Євросоюзу.

Євросоюз і Туреччина
BBC
У Туреччини можуть виникнути проблеми зі вступом до Євросоюзу.
Єврокомісія незадоволена ходом реалізації Туреччиною реформ, які вона зобов'язана здійснити як кандидат у члени Євросоюзу, повідомила в четвер інтернет-газета EUobserver, журналіст якої ознайомився зі змістом проекту щорічної доповіді Єврокомісії про прогрес Туреччини на шляху в ЄС, який буде оприлюднено 6 листопада.

Як повідомляє EUobserver, в документі міститься висновок, що "імплементація реформ була небездоганною та сповільнилася з 2005 року".

Виконавча влада ЄС указує в зв'язку з цим на необхідність проведення турецькою владою реформ із забезпечення свободи слова, контролю суспільства над армією, а також прав немусульманського населення країни.

Крім того, в проекті доповіді наголошується відсутність прогресу в нормалізації двосторонніх відносин між Туреччиною і Кіпром, що є одним із "каменів спотикання" на шляху Туреччини в ЄС.

2006 року в доповіді Єврокомісії також містилася жорстка критика стосовно того, як Анкара реалізує реформи, необхідні для членства в ЄС.

Євросоюз 25 червня 2007 року відкрив у межах процесу вступу Туреччини до ЄС дві нові переговорні статті - "Статистика" і "Фінансовий контроль". Вето на переговори ще по одній статті інтеграційного досьє - "Економічний і валютний союз" - наклала Франція.

2006 року ЄС і Туреччина завершили переговори з першому розділу - "Наука та дослідження", проте в грудні того ж року Брюссель вирішив тимчасово заморозити переговорний процес за ще вісьмома статтями.

Це відбулося після того, як Туреччина відмовилася поширити договір про митний союз з ЄС на всіх членів організації, включно з Кіпром, а також відкрити для нього турецькі морські й повітряні порти. Весною нинішнього року ЄС ухвалив рішення відновити переговори, і наприкінці березня сторони взялися обговорювати другий розділ інтеграційного досьє - "Підприємства та промисловість".

Загалом переговорний процес ЄС з Туреччиною, що почався в жовтні 2005 року, включає 35 розділів. За оцінкою експертів, переговори про прийом Туреччини в ЄС можуть зайняти 10-15 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: